Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Boltban vásárolt virágföldbe...

Boltban vásárolt virágföldbe ültettem növényt, és most vettem észre, hogy valamik élnek benne. Mik lehetnek?

Figyelt kérdés
Két hete ültettem és most a locsolásnál vettem észre, hogy nagyon apró fehéres-átlátszó kukacnak tűnő élőlényekkel van tele. A föld felső egy centijébe túrtam bele az ujjammal több helyen is, először csak a nedvességet akartam vizsgálni. Aztán láttam a mozgást és jobban megfigyeltem. Képet nem tudok csinálni mert olyan picik. Mik lehetnek ezek? Mit csináljak velük? Átterjedhetnek a többi növényemre?
2019. jan. 8. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Talán tőzeglégy lárvái? Szoktál látni a tévé, monitor előtt kicsi muslicaszerűségeket?

Vegyél Spilant vagy hasonlót, és a lével öntözd be alaposan a földet.

2019. jan. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nem találkoztam semmivel, eddig csak a földben vettem őket észre. Egyébként rákerestem a tőzeglégy lárváira, de nem igazán hasonlít azokra kártevőkre. Viszont onnan már tovább keresgéltem és így leírás meg képek alapján Tripszek lehetnek korai életciklusukban. Ma veszek új földet aztán átültetem abba. Egy darabig elkülönítve tartom és majd figyelgetem.
2019. jan. 9. 08:16
 3/4 anonim ***** válasza:

Tripsz az nem valószínű. Olyan apró, hogy a talajban nem veszed észre. A növényen is előbb a kártételük tűnt volna fel, és csak utána, alapos vizsgálódás után maguk a rovarok.

A talajcsere nemigen hoz eredményt, mert nem tudod olyan tökéletesen letisztítani a gyökereket, hogy egész biztosan ne maradjon 2-3 db, amiből aztán felújul az állomány. Így csak a növényt fogod tönkretenni.

Ez a tőzeglégy, nem tudom, ilyent láttál-e a neten:

[link]

Ez is nagyon apró, persze, de a tripsznél sokkal nagyobb.

2019. jan. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen most nagyon sokat segítettél. Pont ilyenek, mint ezen a képen amit linkeltél. Még jó, hogy nem csináltam vele semmit csak külön raktam. Veszek spilant és akkor azt fogom alkalmazni.
2019. jan. 10. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!