Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Poloskáktól hogyan lehet...

Poloskáktól hogyan lehet megszabadulni?

Figyelt kérdés

Van egy panel lakásunk, ami üresen állt 2 évig. (raktárnak használtuk)


Amikor vissza költöztünk találkoztunk kb 3-4 polokával és utána semmi.


Most szeptemberben ablak csere volt, de megint elköltöztünk innen és raktárként használtuk a lakást.


Pár hetet vissza költöztem a vizsga időszak miatt elvonulni tanulni, nyugalomban... és kb napi szinten 3 polokával találkozok. Mindegyiket megölöm, de sehogy sem akarnak elfogyni.


Szaporodnak a lakáson belül, hogy ilyen sok van?

(Mivel nem voltunk itt, plusz most ahogy én itt vagyok csak a konyhában eszek és minden étel elvan zárva (hűtő, zakcsó). Meg nem is vagyok itt régóta... Nem hiszem, hogy bármilyen táplálékhoz jutnak)


Nagyon lomhák. Meg sem próbálnak elmenekülni, csak lassan mászkálnak.


Pár neki repül a lámpának, de utána le esik a földre és nem szál fel újra. Időnként halott poloskákat is találok.


Hogy leket őket kiírtani?


Minden szobában ahol ablak van szúnyogháló van, a légkondi rendesen szigetelve van. Plusz a lépcsőház szellőzőjére is hálós fedőt raktunk már rég, ami szintén jól oda van rakva, így nem tartom valószínánek, hogy a jövőben bejönnének.



2019. jan. 11. 23:53
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
A lényeg, hogy ne jöjjenek be, ami bent van, azt meg szépen ki kell vinni. Még az okosok sem tudják hogyan kellene irtani őket. Dobd ki őket, egyszer elfogynak.
2019. jan. 12. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Akkor a lakáson belül nem szaporodnak? És nem táplálkoznak?
2019. jan. 12. 00:58
 3/6 anonim válasza:
100%
Nem tudom, de itt is sok volt úgy 2 hónappal ezelőtt. Azóta is minden nap kidobtam egyet-kettőt. Mostanában nem találkoztam egyel sem, elfogytak, remélem így marad. Már untam, hogy minden este a poloska fogás a program. :D
2019. jan. 12. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Lakáson belül nem táplálkoznak és nem szaporodnak. Mindkettőhöz zöld növények kellenének nekik.

Ezek bementek még a jó időben valami résen, aztán ezek másznak elő.

Nincs esetleg redőny?

2019. jan. 12. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Egészen apró résekben is elférnek, ablak körül, redőnytokban, szellőzőben. Elsősorban ezeket a helyeket kéne lekezelned mászó rovarok elleni rovarirtóval, az nekem bevált. Lehet, hog kell ismételni, de előbb-utóbb elfogynak majd.
2019. jan. 12. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jön az ősz, vonulnak melegebb biztonságos helyre és hidegben úgy ledermedve várják a tavaszt.

Oda költöztél és elkezdtél fűteni. A melegtől felélénkülnek és elkezdenek mozogni. Nem szaporodnak, csak elő jönnek. Ezért találkozol mindig 1-2 példánnyal. Pár éve, igen csak elszaporodtak egyes helyeken.

Amit tehetsz, összeszeded őket és kidobod, elpusztitod.

2019. jan. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!