Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Zsizsik? Vagy valami más?...

Zsizsik? Vagy valami más? Hogy tudom megtalálni a fészket, és kiirtani őket?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kb. 1 hónapja kezdődött, hogy a nappaliban (ahol nincs semmi kaja meg portól úszó sarok) egyszer csak megjelentek azok a kis élőlények, amiket pár éve a konyhában vadásztam le. Ugyanaz, én ezt zsiszsikként ismerem, de lehet tévedek.


Nagyon pici, barna pontszerű kis élőlények, talán még repülni is tudnak, és ötletem sincs, hogy honnan jönnek, mert eddig nem voltak a nappaliban.


Légkondiba esetleg be tudnak fészkelni, vagy a függőlegesen keresztül futó fűtéscső hézagjaiba, ahol a plafonnal találkozik a cső?


Köszönöm szépen előre is a tippeket!



2019. febr. 19. 12:40
 1/3 anonim ***** válasza:
A zsizsik a szárazbab-borsó-lencse szemekből kel ki, ha azok fertőzöttek voltak, máshol nem is telepednek meg.
2019. febr. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 mindentudó99 ***** válasza:
A zsizsik fekete és én még repülni nem láttam. Pedig a terményben meg szokott jelenni nálam.
2019. febr. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

A zsizsik is tud repülni, de az nagyobb.

Ez inkább valamilyen kislisztbogár-faj lehet (Tribolium).

Nem a semmiből lesznek, hanem keresned kell valamilyen növényi anyagot a házban, amiben elszaporodtak. Liszt, rizs, tészta, ropi, vagy bármi, ami növényi alapú élelmiszer.

2019. febr. 19. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!