Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ágyipoloska 2-szer szakirtás...

Ágyipoloska 2-szer szakirtás után még van. Mit kéne máshogy csinálni, mosni, és egyedül túlélni a helyzetet, az újabb csípéseket, kialvatlanságot?

Figyelt kérdés

Anyum, messze él tőlünk, kórházból hozta haza októberben. Bár Anyu nálunk is járt karácsonykor, mi azóta sem találtunk (kopp-kopp-kopp) és minden nálunk lévő cuccát kimostuk, vagy rovarírtóztuk.

Nála panelban viszont nehezítő tényező, hogy felújításra készült volna és nagyon sok cucca már dobozolva volt, amit ki kellett bontani, lefújni. Ráadásul, majdnem plafonig érő szekrénysorai vannak. Sajna először maga probálta írtani, de sikertelenül. Rábeszéltem a szakemberekre, 2 szer voltak, elvileg mindig mindent lefujtak, a 2.nál már fulladozva jöttek ki a lakásból is a mesterek. Elmúlt 15 nap és megint jönnek a csemeték. Aludni sem hagyják anyámat, leülni sem tud. Egész nap csak mos, szárít, bujkál az emberek elől, naponta cseréli a teljes ruháit, ágyneműjét, heti kétszer szelektál és kidob cuccokat, de még rengeteg lefújt cucca van. Ha megengedett akkor naponta porszívózik, ágyat, padlót.

Ha sok a cucc, mit lehet velük kezdeni, hiszen "fertőzött"? Kidobni is alig meri, csak ürítés után a kuka aljára, mert fél, hogy a szemétledobóban kibontják és visszajönnek a bogarak. Tisztitóba sem tudná elcipelni, mert nincs a közelben, de nem is bírná. Nagyon fáradt, Én meg nem is merek átmenni hozzá, főleg mert messze is van és kisgyerek mellé nem merem bevállalni, hogy mit hozok haza tőle. De például a 100 m-re lakó barátnője sem mer átmenni hozzá.

Valamit nem jól csinál, de mit?



#kiírtás #ágyi poloska #irtás utáni élet
2019. febr. 28. 12:59
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja és említettem neki a "bolhapoharat", amit régen a csípések elviselésére ittak, de hát cukorbeteg, úgyhogy nem ihat alkoholt.
2019. febr. 28. 13:04
 2/5 anonim válasza:
57%

ALAPSZABÁLY!


MINDENT kidobni és elégetni!


Igen, a bútort is! És a falat átfesteni!


Nem vicc!

2019. febr. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ugyanazt csinálnám mint a 2.válaszoló.
2019. febr. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy kell kidobni mindent, nálunk is volt pár éve, a kedves szomszédnál hemzsegett és onnan jöttek át. Harmadik irtás után végleg eltűntek, a harmadik garanciális, ingyenes volt.

Amit mi tettünk, könyveket átlapoztam kád fölött, a 60 fokos mosást el nem bíró dolgokat gőztisztítóval fújtuk át, amit kimostan minden ment légmentesen záródó hatalmas zsákokba, csak a zsákból öltöztünk. A levetett ruha is azonnal zsákba ment mosásig. Nehéz kibírni, de nem szabad takarítani 2-3 hétig, mi még 3. héten is találtunk a lefújt ablakpárnyákon mindenféle kintől bejövő döglött rovarokat (katica, légy, stb), tehát a szer elég sokáig hatott.

Mivel a szekrények mögött is fújtak, az ágyat is lefújták kívül és belül, (bár ott érdekes módon nem volt egy sem), szegélyléceket, ajtó és ablak kereteket, így semmit nem kellett kidobni, de kellett a három irtás.

Én még hosszú ideig az utolsó irtás után Protect írtóval hetente fújogattam és zsákból öltöztem, egy iszonyat volt, de sikerült megszabadulni tőlük.

2019. febr. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Pók Beáta válasza:
100%
Nincs értelme elégetni , kidobni újra tele megy.A harmadik fújást el kell végeztetni de addig is minden nap 60fokos mosás, nylon zsákba berakni , gőzvasalóval átvasalni kívül belül az ágyat gőzfújóval ha lejárt a rovarirtás utáni két hét minden nap átvasalni, és lehet denaturált szeszt és petróleumot vásárolni háztartásiba azt minden nap flakonból fújni ágyszegélyt szoba szegélyt képe mögött és szintén 5-6óra után haza menni szellőztetni.Ha maradt még a fújás után pete az nem megy a szerek miatt a táplálékért ezáltal elpusztul.Sokáig tart de eredményes.Sőt ha a ruhanemű is észrevehetően poloskás azt is befújni ezekkel és zsákba tenni akár 3-4 napra összekötve.Eredményes és zsebkímélő.Éppen így jártam a felettem lévő lakó "küldte csomagot"idegileg fizikailag megterhelő de eredménye lesz.Érdemes gőzseprűt venni és azzal mindent átgőzölni utána ezek a szerek egymás utáni fújása és az ágy gőzvasalóval átvasalása.Minden nap!Sok sikert kívánok.
2019. márc. 2. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!