Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Ajánlanátok olyan gyümölcsfa...

Ajánlanátok olyan gyümölcsfa permetet ami nem vegyszer?

Figyelt kérdés
Anyukámnak van egy nagy cseresznyefája, és mivel ő nem permetezi (mert utálja a vegyszereket), nem lehet rajta olyan szemet találni amiben nincs egy kis kukac. Persze ki lehet szedni, de én undorodom tőle. Lehetne esetleg házilag készíteni permetet, amitől nem lesz kukacos a cseresznye?

2019. ápr. 14. 16:07
 1/3 anonim ***** válasza:
A kenőszappanból késztitt permet nem vegyszer.De a csalánból készitett sem.Hogy ezek mennyire hatásosak,ilyenre,nem tudom .Ilyen irányu kutatásokkal nem foglalkozom .
2019. ápr. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Hagyjuk már ezt a vegyszer, meg nem vegyszer szóhasználatot. A kenőszappan mitől nem vegyszer? Minden vegyszer. A víz is vegyszer. Csak egyesek abban a hiszemben vannak tévesen, hogy amit az ipar gyárt, az vegyszer, amit meg otthon mókuskodnak össze, az nem vegyszer. Holott az is vegyszer. Míg nem volt kertem, évekig jártam a piacon egy őstermelőhöz, aki kis kézzel írt táblácskáján hirdette, hogy vegyszermentes, bio terméket árul. Aztán egyszer amikor senki nem állt sorba nála, beszédbe elegyedtem vele, és kiderült, hogy gyári vegyszert ugyan nem használ, de a csalánléfőzettől kezdve, sok más otthon kotyvasztott szerrel szórja a növényeit. Többek közt a férje cigaretta csikkjeiből kiáztatott nikotinnal.

- És mennyi idő múlva tetszik a csikkes permetezés után leszedni a termést Mariska néni?

- Akár másnap lelkem. Hát nem vegyszer az!

Egy világ omlott össze bennem. A néni tudatlansága, meg az én bizalmam oda vezetett, hogy két éven keresztül mérgeztem nikotinnal a családomat - a bio-nak hitt zöldségekkel és gyümölcsökkel. Felvilágosítottam az öreglányt, és soha többé nem vásároltam nála.

A gyári készítményeket gondosan bevizsgálják, hogy melyik növényfajtában, gyümölcsben, termésben milyen időtartam alatt bomlik le, és mikortól fogyasztható a termés. És a használati utasításon le van írva az "élelmezésügyi várakozási idő". Ezt biztonságos használni, ha betartod az előírást. Az otthoni kotyvalékokról mindez nem mondható el...

2019. ápr. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez így van, ahogy az előző írta.

A nikotinlé olyan durva méreg, hogy a hozzá hasonlóan veszélyes gyári permetszereket csak növényorvosi receptre lehet kapni, és csak felsőfokú növényvédelmi végzettséggel rendelkező személy felügyeletével szabad használni.

Szóval, várd meg, hogy anyukád elmenjen hazulról, és permetezz. Vagy ha nem megy el, akkor eleve úgy vidd oda a cuccot, hogy máshol készre kevered a permetlevet, és azt mondod, hogy ez kenőszappan, nem vegyszer. (Ha ő se ért hozzá, és elhiszi, hogy a kenőszappan nem veszélyes egyáltalán.) Vagy találj ki valamit hihetőt.

Itt a kenőszappan biztonsági adatlapja:

[link]

Az LD50 értéke eszerint: >2000. Tehát olyan, mint az átlagos, hozzáférhető rovarölőké.


A cseresznyelégy elég hosszan rajzik, de a zöm olyankor, amikor már a szokásos időben érő cseresznye zsendül. Tehát, amikor már azt látod, hogy egy-két szem fehérre vált a zöldből, akkor permetezz, olyan szerrel, aminek az ÉVI-je 14 napnál nem hosszabb, az még belefér. Ha már a sárga kezd pirosodni, akkor 7-10 nap a határ. A mg-i boltban meg tudják ezt mondani. Tapadásfokozót is vegyél hozzá, mert a szemeken így tapad meg jól a szer.

2019. ápr. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!