Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Hogyan védhetem meg a lakásban...

Hogyan védhetem meg a lakásban termesztett fűszernövényeimet, zöldségeimet lehetőleg vegyszeres permetezés nélkül?

Figyelt kérdés

Lakásban termesztenék fűszernövényeket, züldségeket, ami jól is menne, de mindig megjelenik valamilyen nagyon apró bogár, ami megcsócsálja a levelek felszínét.


Nagyobb növényeket naponta zuhanyoztattam, kb 10 napon keresztül, ideiglenes megoldottnak látszott a probléma, abbahagytam,de egy hét sem telt el ás a bogarak ott csúsztak-másztak rajta.


Végül úgy döntöttem, hogy likvidálom az összes növényt. Vártam pár napot és újakat ültettem. Mostanra elkezdtek nőni, kezd alakulni a dolog, de a kis leveleken már lehet látni, hogy ismét megtörtént...


Mivel a bogár lehetséges, hogy piacról vásárolt zöldséggel jön be, ezért a hosszabb növénymentesség sem biztos, hogy

segítene. Ezért gondoltam, hogy védeni kellene valahogy a növényeket.


Ti mit javasoltok? Volt valakinek hasonló tapasztalata? Nem akarnám vegyszerrel kezelni őket, mi jöhet még szóba?



2019. máj. 16. 10:01
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A füszernövények nem igazán bírják a lakáskörülményeket, ezért nem tudod tartani. A kártevöket nem behurcolod, hanem mivel a növény rosszul van, ezért egyszerüen jönnek rájuk a különbözö rovarok.

Ha van erkélyed vagy kerted, oda tedd ki öket, más megoldás nincs.

2019. máj. 16. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
49%

Nagyrészt egyetértek az előzővel, hogy lakásban nem fogsz tudni érdemi módon fűszert termeszteni, de a rovaroknak jönni kell valahonnan. (Szerintem levéltetvek.)

A bolti rovarölőknél valószínűleg csak veszélyesebb házi módszerek léteznek. Mint pl. a cigarettacsikk meg a szappan.

Veszel mondjuk egy ilyet:

[link]

Ez olcsó is, sokáig is elég, 10 liter vízhez kell bekeverni egy csomaggal. Nyilván egyszerre egy fél deci lé elég, és spricnivel rászórod a növényeidre. 3 nap után fogyaszthatod a leszórt növényt, akkorra lebomlik a fény hatására (a szabadban). Ebből kb. 60-80 liter permetlevet kellene bekeverned és egyszerre meginnod, hogy meghalj.

Rákkeltő hatása pedig valószínűleg töredéke, mint a dezodoroknak és légfrissítőknek, csak azok miatt nem háborognak a környezetvédők, és nem kell pontosan bevizsgálni őket.

2019. máj. 16. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! Kiderítettem mik azok a bogarak: tripszek. Úgy néz ki megoldódott a dolog, mert mostmár másféle bogár is van a növényeken: ragadozó atkák. Mint megtudtam ezek a tripszek természetes ellenségei. Illetve naponta egyszer vízpermettel locsolom a növényeket. Úgy néz ez bevállt, legalábbis tripsz túlszaporulat biztos nincs, szépen nőnek a növények.
2019. jún. 5. 08:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!