Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » Visszatérő lódarazsak a...

Visszatérő lódarazsak a padláson mivel lehetne végleg megszüntetni a problémát?

Figyelt kérdés
Házunk padlásterébe beköltöztek a lódarazsak. Télen levettünk 2 fészket de most tavasszal ismét visszaköltöztek.(többször a házba is voltak bent delután amikor hazaertünk, pedig csukva van minden ablak ajtó) Ha hívunk drázsírtòkat ők valamilyen módszerrel megoldják,hogy ne jöjjenek vissza? Vagy csak ideiglenes megoldás lesz? Sajnos kivülről nagyon egyszerűen bejutnak a legkisebb résen is .
2019. máj. 21. 20:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
szakember?
2019. máj. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Én Bio Kill hanygaírtószerrel szüntettem meg őket. Nem fértem hozzájuk, de behordták a port a fészekbe
2019. máj. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Lángszórót próbáltad?


Vicc helyett: Egyrészt éjjel érdemes lefújni őket, mert akkor többen vannak a fészekben, nem jönnek vissza felépíteni. Másrészt csapdázni is lehet őket. Önts egy vödör aljára egy flakon Fantát, arra étolajat, és belefulladnak.


Láttam egy olyan módszert is, hogy odateszel egy fűkaszát a fészek bejáratához, bekapcsolod, és hagyod pörögni. Estére lekaszálja az összeset, mert nem látják, és belerepülnek.


Továbbá a lángszóró tényleg működik. Hajlakk, öngyújtó, és helló. Nyilván nem kell leégetni vele a házat, de a fagerenda nem gyullad olyan könnyen, pláne ha impregnált.


Lepermetezéshez a dohánylé tökéletes. Lefőzöl egy csomag cigit vagy nyers dohányt egy-két liter vízben, és a büdös, barna trutyival beteríted őket. A fészkük papír, szépen felszívja, és megdöglenek tőle. Nem kell hozzá semmi spéci felszerelés, egy viráglocsoló spricni elég.

2019. máj. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
94%

A darázsirtók irtják a darazsakat, ennyi.

Amiket kiirtottak, azok már nem jönnek vissza, az hótt ziher, de mások jöhetnek, nyilván.

Télen hiába szedtétek le a fészket, mert télen a darazsak nem abban tartózkodnak. Tehát csak a várat pusztítottátok el, de az onnan származó királynők visszaköltöztek. Ha kiirtod őket, akkor nem fognak visszamenni.

Nem kell bedőlni a netes dolgoknak, hogy milyen életveszélyes megközelíteni őket. Igen, életveszélyes, ha melegben közelíted meg a fészket, meg ha sokáig tartózkodsz a közelükben, vagy pláne, ha nekifogsz a fészket megbontani. De ha kora reggel, hűvös időben, amikor még meg vannak dermedve, odamész egy rovarirtó spray-vel, befújsz a nyíláson, aztán már mész is, akkor ezt párszor megismételve elpusztulnak, és megsemmisítheted a fészket is. Vagy ha jól hozzáférhető, akkor az is megoldható, hogy egy nejlonzsákba lököd az egész fészket, és rovarirtót fújsz bele. (A zsákot vízszintesen tartva, nem felfelé a szájával, mert a darazsak felfelé mennek, ha megijednek.)

2019. máj. 22. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A lánggal való irtás nagyon veszélyes, még a fentebb leírtak szerint is!!! Elég egy pókháló a közelben és ...

Ami nekem bevált (fentebb is ajánlották)az a darázsirtó spray. Üzletek vegyi anyag osztályán találod. Sárga 500 ml-es flakon, címkéjén egy darázs. Késő este, vagy hűvös időben odamész a fészkükhöz és ráfújod (nagy erővel spriccel akár 2-3 méterre is, tehát nem kell félned, egyébként is alszanak dermedtek). Ha marad valami belőlük - ismételd meg. Bő ezer forintból megúszod, sőt elsőre nagyon sok marad a szerből, tehát sokszor (jövőre) használhatod.

2019. máj. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a tanacsokat. Ongyujto es hajlakk segitsegevel oltuk meg a hazba beteved darazsakat de a padlason nem mernem ezt alkalmazni. Az emeltre vezet fel egy lepcso es a lepcso utolso 3 foka felett van kb a pdalas feljaro nyilas . Ha felmegyunk lefujni oket enem fognak magukhozterni es elkezdeni tamadni? Mert onnan azert nem olyan gyors a lejutas es a padlas ajto visszacsukasa . A feszkekbe amiket lehoztunk rengeteg darazs volt megdermedve vagy meghalva nemtudom. Darazsirtoktol azt a valaszt kaptam ha mar van feszek fent es azt eltavolitjak akkor iden nem fognak visszakoltozni biztossan. Ez mennyire igaz.? 30-40 ezer az irtas ha 1 honap mulva ismet epitik a feszket nem igazan eri meg szerintem . Valami hosszutavu megoldast szeretnek .
2019. máj. 22. 16:22
 7/11 anonim ***** válasza:

Én még mindig a darázsirtó sprayt javaslom. A fészkük mennyire van a padlásfeljáró ajtajától? Habár ez lényegében mindegy. Leírom mit, hogyan csinálj:

Eléggé sötétben (nem kell szuroksötétnek lenni, mondjuk alkonyat után fél órával), tehát sötétben, villanylámpa segítségével rávilágítsz a fészekre. A darazsak szépen ülnek a sejteken, nem mozognak. Nagyon jó, ha hűvös az idő. 2-3 méterről rájuk spriccelsz. Azt is megteheted, hogy az udvaron, erkélyen kipróbálod a sprayt, hogy milyen távolságra visz el. Ne légy túl közel a fészekhez, mert akkor a sugár szétcsapja őket ahelyett, hogy rájuk permeteződne. Ne kapkodd el, hiszen alszanak, esetleg meg vannak gémberedve a hidegtől, ezért NEM TÁMADNAK, ráadásul a spray is hat rájuk. Ne fuss el tőlük és főleg ne kezdj el csapkodni vagy hirtelen mozdulatokat csinálni. Nem kell sokat spriccelni. Másnap este megnézheted, maradtak-e életben. Ezeket lefújod ismét, esetleg még ismételsz továbbra is. Hidd el, hogy nem veszélyes, csak ne legyen már előre tele a gatyád.

Sok sikert!

2019. máj. 22. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én csak azt tenném hozzá, hogy ha a padláson rovarirtóval fújkálnál, akkor egyrészt nem árt valami maszkot felvenni, másrészt a végéből elindulva a lépcsőig/létráig aránylag gyorsan fújnám én ki. Persze ha csak 1-1 éppen arra repülő darázsra fújsz egy picit, akkor nagy probléma nem lehet, de ha az egész padlásteret befújod, az már veszélyes tud lenni. Pár napja olvastam egy kommentet, hogy valaki régen percekig fújta az egész padlásteret és lélegezte a rovarírtót rendesen, aztán órákig folyt a nyála és lüktetett a feje, azt se tudta hol van. Úgyhogy óvatosan zárt térben. A "házi lángszóróval" meg pláne... A legrosszabb megoldás amit csinálhat az ember. Egyetlen rossz fújás és leég az egész ház. Ráadásul ha egy kicsit selejtes a dezodoros flakon vagy amivel fújod az öngyújtót, akkor akár fel is robbanhat a kezedben.
2019. máj. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

# 6

Ilyenkor tavasszal az áttelelt fiatal királynők mind elkezdenek fészket építeni. Ezeket már nem fogják elhagyni, tehát csak az első idei kelésű királynők fognak esetleg ismételten hozzád költözni, a mostaniak már nem, tehát ha kinyírod a meglévőket, egy darabig nem lesz új lakód.


# 7

Ezzel alapból egyetértek, csak szerintem nem érdemes sötétben szerencsétlenkedni meg létrán rohangálni, mert kora reggel sokkal "alvósabbak" a darazsak, mivel hidegebb van. Szoktam nyári hőség idején is darazsakat irtani, és még olyankor is, reggel 6-kor, másfél órával a napkelte után, a 25 fokban ott üldögél az összes a fészken, szépen megvárják, hogy lefújjam őket. Most meg reggelente van vagy 10 fok. Ezért írtam, hogy nyugodtan még egy nejlonzsákba is bele lehet lökni a fészket a benne lévő merev darazsakkal, persze, nem árt hozzá azért felöltözni. De fújáskor meg főleg nagyon lassan mozognak. Ha nem állsz közvetlenül a fészek alatt, akkor még nyári reggelen se lehet bajod.


# 8

Senki nem írta, hogy a padláson kell ész nélkül minden összefújkálni.

2-3 másodperc célzott fújás a fészek belsejébe, aztán irány lefelé. Nem fogják a kérdezőt üldözni, mert épp el lesznek foglalva a megdögléssel.

Akit írtál, hogy rosszul lett, az valószínűleg bepiált előtte. Az ilyen rovarölő spray-k nem veszélyesek melegvérűekre, de alkohollal együtt már ütősek lehetnek.

2019. máj. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A 9. által ajánlott hajnali irtás is nagyszerű.

Az általam javasolt sötétedési eljárást nem egyszer alkalmaztam. Nem vaksötétre gondolok. Úgy is lehet, hogy valaki messzebbről világít annak, akit spriccel. Nem kell attól tartani, hogy a darazsak mennek a fény felé, hiszen elég a maguk baja. Egyébként - a kérdező válogathat a tanácsok közül. Sok sikert!

2019. máj. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!