Kezdőoldal » Otthon » Kártevők » A szomszèd rátelepedett a...

A szomszèd rátelepedett a telkemre ès feltöltötte a ház mellett a teret. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Règi vita, nem nálam kezdődött, annak idejèn sehogy sem sikerült megyegyezni vele 5-6 ève.

Átjött a telkemre, mert így adja ki normálisabban a telekhatár, nem kell legalabb ott füvet nyírni neki meg kènyelmesebb, de amivel felkúrt, hogy feltöltötte a falam mellett vègig ahol kifelè lejtett az árokba a víz. Rakott be folyókát, de szerintem szart se èr.


Jegyző? Nagyon úgy nèz ki, mindenki baszik ránk a bíróságtól elkezdve a jegyzőn ès a szomszèdon át. A mi házunk dőlhet, ami az elmúlt 40 èvbe kínkeservesen lett helyre pofozva.


100 èves kőházról van szó.



2019. jún. 13. 22:56
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

A te magánterületeden nem építhet senki semmit, ha te azt nem akarod (vagyis közmű meg egyéb különleges dolgok igen, de azt most hagyjuk). Lebontatják vele, ez lenne normál esetben az ítélet.

Lesz ott valami más is a háttérben - szóbeli vagy írásbeli beleegyezésedet adtad arra, hogy kisajátítsa vagy használja a telked egy részét (konyhanyelven: mondtad neki azt, hogy "persze, építsen csak oda nyugodtan"?).

2019. jún. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A te házad telekhatáron áll, vagy el van húzva egy méterrel?

Jegyzővel és építésfelügyelettel kell beszélned, cselekedned, aztán a második lépés majd egy geodéta, a telekhatár kitűzése, kerítés építése. A kerítés mellett sem lehet magasabban az ő telke, mint az eredeti talajszint, valamint műszakilag meg kell oldania, hogy az ő telkéről a tiédre víz ne follyon át.

2019. jún. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
29%
Nem egészen értelek, nem sikerül megegyezni, ezért élvezed az előnyöket, nyíratod vele a füvet, amikor elkezd terepet rendezni úgy, ahogy neked nem tetszik, akkor megvárod míg végez aztán elkezdesz hisztizni...
2019. jún. 14. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
te utolsó láma: 5-6 ève voltunk bíróságon, azt írtam abból nem volt problèmám, hogy használja a telkemet, nyílván ha használja rendbe is tartja nem? Viszont egy szóval nem kèrtem, hogy emelje meg a talajszintet ès zúdítsa rám az összes csapadèkvizet. Hèló! Nem kènyelemről szólt ez, hanem kompromisszumról.
2019. jún. 14. 17:29
 5/6 A kérdező kommentje:
különben sem èpitkezhet a telkemre, se csinálhat kárt nekem ebből. Tetszik èrteni?
2019. jún. 14. 17:30
 6/6 A kérdező kommentje:
Többieknek köszi a választ, csak kur*a jó lesz ezèrt is fizetni fizetni , más miatt..Katasztrófa.
2019. jún. 14. 17:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!