Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az ősszel ültetett körtefám...

Az ősszel ültetett körtefám tavasszal kis leveleket hozott, majd mára lehullajtotta és az ágak megfeketedtek. Miért?

Figyelt kérdés
2019. júl. 31. 21:10
 1/10 anonim válasza:
84%

1. kiégette a nap

2. nem kapott elég vizet

3. valami genya féreg elrágta a gyökerét

4. elnyomta egy másik növény, ha a közelében volt

5. valaki ecetet, vagy gázolajat öntött rá kibaxásból

2019. júl. 31. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Ültetési hiba is lehetett.

Nem raktál alá trágyát,kevés tápanyaghoz jutott.

A gyökérzete nem lett vissza csipkedve ültetéskor .

Ekkor nem lett kellően beöntözve .

Nagyon sok oka lehet.A fekete leveleket baktérium is okozhatta .

Kertész legyen a talpán aki ezt itt megírja neked .

2019. júl. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Vagy éppen éretlen trágya, komposzt lett a gyökerek alá téve.

A gyökereket nem szabad visszacsipkedni, ha nem közvetlenül akkor ássuk ki a kert másik részéből a csemetét. A kitermeléskor keletkezett sebek már beforrtak ekkorra, új sebek gyártása csak hiba lehet.

A rendes beiszapolás hiánya viszont tényleg nagy probléma lehet.

A leírtakból a kérdezőnek kell kitalálni, hogy melyikre van esély, hogyan és hová ültette a körtét.

2019. aug. 1. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Permetezted?
2019. aug. 1. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagy valószínűséggel elpusztult a gyökérzete (talán nem is indult növekedésnek tavasszal).
2019. aug. 1. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Trágyáztam, (vigyáztam, h a gyökér mellé követlenül ne menjen), gyokeret visszacsipkedtem (lehet, h nem kellett volna), beiszapoltam. Fentiekből valami féreg lehet :((((( Nem permeteztem. Az is baj lehet. Vissza lehet hozni? Nagyon szeretném!!!!

2019. aug. 1. 15:55
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Halottat feltámasztani? Hát, hallottam már ilyenről, egy ilyen fekete borítójú könyvben volt leírva, valami Lázár nevű ember feltámadt. A how-to nem volt mellékelve a könyvben, csak az eset leírása valami mendemonda alapján, úgyhogy a körtefával kapcsolatban nem tudok segíteni. :)

A trágya talán mégis lehetett az okozó, ha sok volt, vagy ha nem volt teljesen érett, azaz, büdös volt, vagy látni lehetett rajta, hogy növényi maradványok voltak benne, tehát nem volt földdé válva.

Nincs más lehetőséged, ősszel vegyél újat, és próbálkozz.

Ha a helye se volt jó, mert a közelben más fák voltak, akkor máshová tedd. (Közel: a nagy fa törzsétől leméred a teljes koronaátmérőt, ezen belül nincs sok értelme.)

2019. aug. 1. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi, igazad van, lehet, h a trágya sem volt érett... :(
2019. aug. 2. 08:46
 9/10 A kérdező kommentje:
Elnézést, hogy ennyit kérdezek, látszik, h falültetésben még nem vagyok profi. Tehát: ha levágnám a fekete ágakat, gyakorlatilag egy (valamennyire) zöld csonkot hagynék, lenne esélye az újrakezdésre? Köszi a választ, üdv!
2019. aug. 2. 11:44
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenne. Ha élő rész van, akkor az kihajt akkor is, ha nem vágod le az elhalt részeket. Előfordul, hogy akár 4-5 évig is csak vegetál a csemete, pár levelet hoz csak évente, aztán meg beindul, ahogy az első évben kellett volna. (De itt nem erről van szó, ha jól gondolom.) Ha meg nincs élő rész, akkor megint csak mindegy, hogy levágod-e.
2019. aug. 3. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!