Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szőlő írtás tényleg lehetetlen...

Szőlő írtás tényleg lehetetlen? :D

Figyelt kérdés

Adott egy 3000 nm-es telek, amin rengeteg szőlő van. A probléma az, hogy a szőlők elég rossz helyen a kert közepén vannak illetve több éve nem volt foglalkozva vele. Ahogy látom már nem teremnek rendesen viszont el vannak gazosodva is és mindenféle menne egybe nőve mindennel. :D Szinte olyan mint egy sövény.


Lehet, hogy nem az egészet szeretnénk ki irtani, de ami igen arra milyen javaslattal tudtok segíteni?

Esetleg a glialka segítene?

Minden ötletet szívesen fogadok :D


2019. aug. 2. 14:12
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Glialka valóban jó, de jelen esetben talán le kellene vágni az összes zöld részt, a maradó tőkébe lyukat fúrni és azt feltölteni hígított gyomirtóval.
2019. aug. 2. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mikor a szomszéd hasonló állapotban lévő telkét megvettem, én mindet visszametszettem egy illetve két szemre. Mára az egyik legszebb szőlőskert a környéken. Gondold át, biztosan ki szeretnéd irtani? Mondjuk fontos lenne tudni, milyen fajta. A szőlőnél nem a kor számít elsősorban, jól lehet fiatalítani. Nekem rengeteg 40-50 éves tőkém van.
2019. aug. 2. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értek hozzá, de egy sort kivágtam vagy 8 éve. Egyszer se hajtott ki. Volt egy rendőrségi hír is szőlő rongálásról, " értettek hozzá akik kivágták. Szakszerűen .....
2019. aug. 2. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Amelyik nem kell,vagy már ki is száradt,azt irtókapával amilyen mélyen csak tudod ki kell vágni .

Aki ezért szólna,bár ilyet már elképzelni sem tudok,mondjad kiöregedett,illetve fajta váltás lesz .

A gyomírtási módszereket felejtsed el .

2019. aug. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, de én kiszedtem olyan 3 ásónyom mélyen két sort a kertben. Ez volt 4 éve, mára már olyan negyed része újra terem. Első két évben semmi és a harmadikban elkezdtek veszettül hajtani. Bodzát, ecetfát sikerült totális gyomirtóval kiirtanom. Lehet a szőlőre is jó. A bodzát, ecetfát akkor permeteztem, mikor sok levele volt.
2019. aug. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 mindentudó99 ***** válasza:
100%
Persze gyomírtó kiviszi. De csak akkor hagyj szólőt ha van időd foglalkozni vele . Ha erzékenyebb 10-14 naponta permetzni kell különben szőlőt nem eszel.
2019. aug. 2. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Az nem baj, ha a kert közepén van a szőlő, egy ilyen nagy telken van hely mindennek. Legalább a szomszéd nem fogja lepermetezni bizonytalan dolgokkal... Én sajnálnék kiirtani egy feljavítható ültetvényt.

Ha akarsz szőlőt, akkor, jól írják, meg lehet ifjítani, és akkor majd lesz termés. Az természetes, hogy a metszetlen szőlő nem terem. De ha rendbe teszed, akkor 2 év múlva már teljes termésed lehet. Egy új telepítésnél ez 4-5 év is lehet, ha nem tökéletesek a körülmények. Nyilván persze, ha nem akarsz szőlőt, vagy ez nem jó fajta, akkor ki lehet irtani.

Ha földszint alatt elvágod baltával, hogy a fűkasza ne akadjon bele, akkor legfeljebb a negyede fog kihajtani, ha oltványokról van szó, láttam már kivágott ültetvényeket. De ismételt kivágással a számuk csökken. Ha saját gyökerű direkttermő szőlők, akkor a többség ki fog hajtani.

A glifozát természetesen kiviszi, de ne a fűre használatos híg permetet szórd, hanem fél liter szer 10 liter vízbe, plusz egy kis tapadásfokozó. A hatás bombabiztos, nem fognak kihajtani többet. Ne a drága Glialkát vedd, ugyanez más márkanéven fele pénzért is van, legutóbb 1950-ért vettem egy litert, a Glialka majdnem 4000. Bemész a mg-i boltba, és a legolcsóbb glifozátot kéred.

2019. aug. 4. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kertészeti sulit végeztem, így a szőlő gondozás nem probléma, de az írtását nem tanították meg :D


Van amelyik terem és nem ha nem lenne olyan helyen hagynám is őket, de sajnos ez egy hosszanti telek és a szőlők a használható részén helyezkednek el.


Ritkítani fogjuk az biztos, de nem az összeset tüntetjük el :)

2019. aug. 7. 11:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!