Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi a tuti keverési arány...

Mi a tuti keverési arány fűkaszához?

Figyelt kérdés

McCulloch 26ccm-es hobbi fűkaszáról van szó. Sok helyen olvasok arról, hogy 1:50 helyett érdemes 1:40-es keveréket használni, de kínai gépeken nem szégyellik akár az 1:25-ös arányt sem feltüntetni. Szerintetek melyik a helyes mennyiség?

Az olaj az tuti jó, 2t robogóban is ezt használom, szintetikus TD minősítésű.



2019. aug. 2. 23:49
 1/10 anonim ***** válasza:
56%
Évek óta megvan ez a gép (B28B), jól szolgál. 1:50 keverem a saját szintetikus olaját (könyve is ennyit ír).
2019. aug. 3. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Abból lehet baj, hogy én kicsit olajosabb keverékkel etetem a gépet? Tudtommal hamumentes, nem rakódik le.

2019. aug. 3. 00:40
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Gondolat ébresztőnek: [link]
2019. aug. 3. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 mindentudó99 ***** válasza:
72%
Ne sajnáld 1:40 re keverni. Minden gépembe ilyet rakok. Fűkasza , permetező, sövényvágó. Nem kínaiak.
2019. aug. 3. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
56%
Egyedül az 1:50 helyett 1:40 az élettartamcsökkenés szempontjából elfogadható, kizárólag teljesen szintetikus olajjal. Valójában csak több füst és gyengébb teljesítmény lehet belőle. A keverés precíz kell legyen, és annál maradva új karburátorbeállítás kell. Normálisan, fordulatszámmérővel, követve az adatlap szerinti limiteket. Így annyira nem számottevő a különbség 1:40 és 1:50 közt, de nem fog annyival kevesebbet fogyasztani, hogy az olajkiadásaid közelítsék a gyári keverékét. Az égés se a tökéletes felé igyekszik vele, és akkor is több olajat égetsz.
2019. aug. 3. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Megnéztem a leírását és 1:40-et javasol. Tegyem ezt bele, vagy szintetikus olajjal elmegy 1:50-en?
2019. aug. 3. 15:09
 7/10 anonim ***** válasza:
Általában semmi gond nincs belőle, ha utána van állítva a karbi. Lehet, hogy csökken az élettartam, ezt innen nehéz megmondani. Ha ugyanaz a konstrukció, mint a nem tudom melyik Husqvarna, és annak 1:50 kell, akkor esélyes, hogy nem lesz semmi gond belőle, tényleg beállítás kérdése az egész, meg persze gondolni kell arra, hogy az anyaghasználatbeli eltérések miatt lehet néhol melegebb és kenetlenebb, mint a minőségi nagy tesó, és hogy az illesztések se biztos, hogy épp annyira precízek.
2019. aug. 3. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Molyolo ***** válasza:
Pár hete adtam el a B26PS-t mert kellett egy jóval erősebb.5 Évet betöltötte mindíg 1:40-be nyomtam Husqvarna LS+ oljjal.Rugót és start/stop kapcsolót cseréltem csak benne nagyon szerettem.
2019. aug. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ez jó hír!
2019. aug. 4. 14:21
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

A kínai gépekbe sem kell 1:25 keverék hiszen tűgörgős felső csapágyazású kivétel nélkül mind. A piacos gépeket inkább nem sorolom ide mert ott már láttam bronzperselyből is.

Szóval nekem a husqvarna gépeimbe az 1:40 keverék a tuti kizárólag fél-illetve teljesen szintetikus olajjal. A kínai fűkaszámba pedig jó az ásványi piros sthil olaj is és az 1:35 vált be legjobban.

2019. aug. 25. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!