Kezdőoldal » Otthon » Kert » Szoliterként ültethető,...

Szoliterként ültethető, nagyra és gyorsan növő, igénytelen, környezetnek ellenálló (nem gyümölcs) fát szeretnék ültetni, mit javasoltok?

Figyelt kérdés
2019. aug. 10. 08:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Pl. Szomorú nyírfa, vagy szomorúfűz. Vidám fát sajna nem tudok☺
2019. aug. 10. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy legyen: nagy, igénytelen, ellenálló és még önmagában is dekoratív legyen, és nem tudom neked mi tetszik.

Meg azt is figyelembe kell venni, hogy mi van körülötte, van más zöld (sövény, bokor) ami adja a "többi" zöldet?

Van más elvárás (árnyék), vagy csak azért kell nagy mert nagy a hely?

2019. aug. 10. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, picit sejtettem, hogy sok az igény. A prioritások: gyorsan növő és szoliter. Lehet akár közepes is. Árnyékadás és a nagy hely miatt kellene. Nekem mindenféle fa tetszik! :) Tehát gyorsan növő szoliternek Ti mit ültetnétek?
2019. aug. 10. 09:58
 4/4 anonim ***** válasza:
90%

Ha nagy a hely akkor én inkább többet ültetnék.

Egy nagyot, mondjuk nemes kőrist (ha nem akarsz gyümölcsfát) vagy (tudom, hogy megosztó) császárfa, (esetleg dió).

És csinálnék egy másik "csoportot" ami színes, és egy kicsit feldobja a kertet. Ebbe lehet japán juhar (ezer színben), aranylevelű juhar, tarka levelű emeletes som, csüngő nyír, vérszilva, tulipánfa (nem ugyanaz mint a magnolia) és magnolia, perzsa varázsfa....

2019. aug. 10. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!