Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megtudná valaki mondani, hogy...

Megtudná valaki mondani, hogy jelenleg érvényes-e még a fúrt és az ásott kutak utólagos engedélyeztetése? Mit kell beszerezni az engedélyeztetéshez, mérnöki szakvélemény, tervrajz, stb. Hova kell fordulni, ha szeretném engedélyeztetni?

Figyelt kérdés
Mindezt azért kérdezem,mert volt olyan aki azt mondta,hogy a környékükön ahol ő lakik, a mai napig sem intézte senki az utólagos engedélyeztetést,mert egy újabb adózási formát látnak benne és nem tartják indokoltnak. Elmondásuk szerint,a rendelet megalkotói is eltérő informáiókat szoktak adni az érdeklődöknek.
2019. aug. 12. 08:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

"egy újabb adózási formát látnak benne"


...és jól látják.

2019. aug. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekem az utolsó információm, hogy a köztársasági elnök nem írta alá a tervezetet és egyelőre jegelve van a kútügy.
2019. aug. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
én próbáltam bejelenteni, de lehetetlen. Egyik helyről küldtek a másikra és senki nem tudott semmit.
2019. aug. 12. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mostanában nagy a csend mifelénk is kútügyben. Megy a sunnyogás...:)
2019. aug. 13. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Amúgy meg nem szívesen adóznék egy olyan zártkerti kút után, amiről az előző tulajnak lelopták a norton fejét, én is próbálkoztam, nekem is lelopták. Csak a bádogvödröt nem vitte el még senki egyelőre.
2019. aug. 13. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

A bejelentési kötelezettség aktuális, de kitolták a bejelentési határidőt 2020 dec 31-re.


Lesz ebből még tüntetés.


Kinek van 100.000 Ft-ja a papírozáshoz.

És bolond az aki elhiszi a kormány állítását, hogy nem akarják megadóztatni.

2019. aug. 13. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Én kizárt dolognak tartom, hogy régebben ne kellett volna hivatalos engedély akár csak az ásott kutakhoz is, ha még a kerékpárokat meg az írógépeket is nyilvántartásba vették. Vagyis nyilván megvannak az önkormányzatnál a régebbi kutak papírjai, csak elő kellene ásni az archívumból, ha már annyira fontos.
2020. márc. 9. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

# 7

Kb 6 éve voltam a jegyzőnél, hogy megkérdezzem kell-e engedély/bejelentés a frissen fúrt kútra.

Azt mondta, hogy nem kell semmi.

2020. márc. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!