Kezdőoldal » Otthon » Kert » Hogyan vághatnék bele a...

Hogyan vághatnék bele a kertészkedésbe?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a mediterrán növényeket, pálma, cikász pálma, yukka, banánfa... Stb

Itthon nagyon sok féle van nekem, szeretnék egy szintet lépni és szaporítani is szeretném őket majd gazdát keresni nekik de sajnos házon belül nehéz lenne. Fólia sátor jó lenne nekik télre? Ami egyenlőre olcsóbb vagy mindenképp üveg házat kell építeni? Esetleg vannak fortéjok trükkök? Kezdő vagyok meg köszönöm a tanácsokat!



2019. aug. 14. 10:47
 1/5 anonim ***** válasza:

mediterrán növények: levendula, rozmaring

trópusi növények: amiket te felsoroltál. azoknak télen tökéletesen megfelel bent a fűtött szobában. ha nem akarod a házban tartani őket, akkor fűtött növényház kell nekik. ami drága. szaporítani amúgy nem lehetetlen itthon, amit lehet vegetatívan (tehát nem magról, hanem dugványról, tőosztással, stb), az a legegyszerűbb, de virágzásra is lehet bírni őket (beporzásról nyilván neked kell gondoskodni)

2019. aug. 14. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
85%

Fólia is megteszi, csak rohadt drága a fűtés, mert mintha a kertet fűtenéd. Még akkor is, ha belülre lécekre húzol egy második fóliát, hogy kétrétegű legyen.

Mostanában nem üvegből, hanem több rétegű polikarbonátból szokás csinálni növényházat. Ezt olcsóbb fűteni (de azért így is drága). Ha a fűtött lakóház falához építed, akkor valamivel olcsóbb. Mindenképpen csak olyasmit érdemes benne teleltetni, aminek elég ilyen 8-10 fok körüli hőmérséklet, mert ennél többet tartani nem valami gazdaságos a mi éghajlatunkon.

A növények eladásából inkább csak nullára tudod kihozni hosszú távon.

Volt egy ismerősöm, aki a nyugdíja mellé csinált egy kis kiegészítést ebből, de neki úgy érte meg, hogy Olaszországból hozatott be ismerősökkel növényeket tavasszal, és nyáron eladta, teleltetni csak keveset kellett.

2019. aug. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a korrekt válaszokat!
2019. aug. 14. 15:27
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hazai, igénytelenebb fajokkal kezdd, és ha már rutint szereztél, akkor vágj bele ilyen komoly projektbe. Az akvaristák is guppi tenyésztéssel kezdik, nem mindjárt vitorláshalat szaporítanak. A kudarc hamar el tudja venni az ember kedvét, míg a sikerek újabb célok elérésre sarkallják.
2019. aug. 15. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Igen igazad van, megfogadom a tanácsod :)
2019. aug. 20. 09:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!