Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fekete foltok a kaktuszon,...

Fekete foltok a kaktuszon, mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Pár perce 2 kis fekete foltot vettem észre a kaktuszomon, egymástól pár mm-re elhelyezkedve. Néhány napja még nem voltak ott. Nem vagyok kertész, csak hobbiból tartok egy kaktuszt bent a szobában. Több, mint egy éve megvan, soha nem volt semmi baja, 2 új hajtása is nőtt, mióta megvettem. A neten próbáltam utánaolvasni, hogy mit kell ilyenkor tenni, de nem nagyon írtak semmi konkrétat...

Valaki tudna nekem segíteni? Aki ért hozzá, vagy történt már vele hasonló. Nem akarom elveszíteni a kaktuszomat:(

Képet mindjárt linkelek.



2019. aug. 20. 11:43
 1/7 A kérdező kommentje:
Ami lemardt: a két folt a kaktusz törzsének legtetején van.
2019. aug. 20. 11:45
 2/7 A kérdező kommentje:

Itt van képen:

[link]

2019. aug. 20. 11:53
 3/7 anonim ***** válasza:

Elhal.

Nem megfelelőek a körülmények.

2019. aug. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És nem lehet megmenteni valahogy?
2019. aug. 20. 12:07
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ezek nem kicsike foltok!

Nem lehet rothadás jele?

Vágd le a tetejét az egészséges részig, tedd a forró napra, hadd száradjon be a seb (PARAFÁSODJON). Új sarjakat növeszt a vágás alatt.

2-3 hete az Otthon kategóriában kért tanácsot a kettétört kaktusza megmentésére. Egy válaszoló azt tanácsolta neki, hogy a tetejét hegyezze ki, mintha ceruzát faragna, csak ne olyan hegyesre. Szebben néz ki. Igaza van.

Kerestem a kérdést, de nem találtam, csak ezt:

https://www.gyakorikerdesek.hu/otthon__kert__5105058-ketteto..

2019. aug. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2019. aug. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Így van, lehet, hogy a rothadás legalulról, egy gyökérrothadásból indult. Egy teljesen alkalmatlan bödönben van, ha jól látom, egy ilyenben egy hozzá nem értő könnyen agyonöntözi, főleg, ha lakásban tartja, amit nem szabad.

Vágd vissza, és meglátod, meddig megy le a rothadás. Ha nem a gyökérig, akkor jó eséllyel sarjakat hoz.

Jobb híján, van egy másik kaktusz is mellette, azt még meg lehet menteni mindenképpen, ha helyesen tartod.

2019. aug. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!