Kezdőoldal » Otthon » Kert » Obiban vásárolt gyümölcsfa?

Scream85 kérdése:

Obiban vásárolt gyümölcsfa?

Figyelt kérdés

Aki vett már az Obiban gyümölcsfát, szépen megeredt, terem?

Vagy jobban járok ha keresek egy kertészetet és ott veszek csemetét?

Esetleg webáruház? Bár ott félő hogy szállítás közben megsérül. Meg ki tudja mikor kerül ki a földből szállítás előtt.


2019. aug. 23. 10:51
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Korábban sok szabadgyökerű csemetét forgalmaztak, ezekkel nem volt baj. Újabban a kisebb helyet foglaló u.n. gyökércsomagolt csemetéket részesítik előnyben, de tapasztalatom szerint ezek az erősen megcsonkított gyökérzet miatt legalább 1 évet elmaradnak a fejlődésben.
2019. aug. 23. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

3 fát ültettem kb 5 éve, mindegyik megmaradt, fejlődik, de basznak teremni...

De szerintem ugyanazt a szart árulják máshol is, nem hiszem hogy az OBI oltogatná a fákat😂😂😂

2019. aug. 23. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 mindentudó99 ***** válasza:
Elméletileg jónak kell lenni. De ki tudja nem e szárítják ki. Én ilyen helyen nem veszek pedig lehet hogy jó. Kertészetből vagy netes kertészetből 8s vettem. Szakszerűen csomagolják semmi gond.
2019. aug. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az Auchanból és a Bauhausból vettem már többször is, sőt az ismerőseim is.

Igen gondosan van csomagolva a gyökere, és viaszbevonattal védve a teteje.

Egyikkel sem volt probléma.


Több éves, szakszerűen beoltott előnevelt fát sehol sem kapsz 990 Ft-ért.

(Ez nem karácsonyfa, hogy már hónapokkal előbb kivágják.)

2019. aug. 23. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az összes fát ott vettem, nagy meglepetésemre volt amelyik következő évben termett.

Mind gyönyörű egészséges.

Meg az is, amit 200ft ért vettem akciósan tél elején.

2019. aug. 23. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ismerősöm vett az Obiban két évben vagy 60 gyökércsomagolt fát, elég jól megindultak neki, én metszettem az első két évben.

Én egyszer vettem 111 Ft-ért végkiárusításban egy Golden almát, gyökércsomagolva, kicsit satnya volt, de ennyit rászántam, pont előtte tőben kitört a szélvihar egy másik almát. Már teljesen ráncos volt a héja, de a rügyet leszedve még épnek tűnt, megvettem, elültettem.

Az első évben olyan erős és hosszú hajtásokat nevelt, hogy azelőtt meg azóta se sok csemetét láttam így beindulni, pedig ültettem már vagy 200 gyümölcsfát.

Szóval, az a véleményem, hogy szerencse kérdése, éppen mennyire ment tönkre a csemete a gyökércsomagolás meg a tárolás során.

2019. aug. 24. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!