Kezdőoldal » Otthon » Kert » A kutatat, jól tudom, hogy...

A kutatat, jól tudom, hogy ingyenesen lehet még engedélyeztetni? 2020 elejéig vagy végéig szól ez? És hogyan kell?

Figyelt kérdés

2019. aug. 30. 12:04
 1/4 anonim ***** válasza:
47%
Ezzel te ne foglalkozzál.Egyenlőre sehogy .Még azoknak is vissza adták a pénzt,akik az engedélyeztető költséget befizették .Ahogy olvastam,a parlament vissza dobta a törvény át dolgozásra,mert olyan lehetetlenségek voltak bent .Ez mindig a napi politikától függ.Most nagyon mással vannak elfoglalva .Majd ha kell fizetni,úgy verik a nyálukat naponta ez ügyben is .
2019. aug. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez a már meglévő, de engedély nélkül létesült kutakra van.

Elvileg bírságmentesen lehetne engedélyhez jutni, de az egész procedúrában az eljárási díj meg a bírság összege lenne a legkisebb:)

Kb ahogy az #1 írja, totális a káosz, bár nem tudom milyen konkrét esetekre hivatkozik.


Ha ma veszel egy telket amin van egy kiszáradt ásott kút, meg egy bedöglött fúrt kút, meg egy éppen működő fúrt kút, hát a gatyád rámehet ezeket mind szabályossá (nem működővé, csak legálissá) tenni. Ez a legnagyobb gond, senki sem akar rá költeni.

2019. aug. 30. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

KI tudná meg állapitani egy kb 100 éves kútnak ki volt az első gazdája,ha már a 4. van .

Én magam sem emlékszem a 30 éve fúrt kutamnak ki volt a mestere.Talán már nem is él .

Megint le karnak nyúlni egy kis "apró" pénzt,de ez a fideszes lakosságnak sem tetszik .Mindig nyomják is kifelé a határidőket is .

2019. aug. 30. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Talán az engedélyeztetéshez nem kell pénz, de valami műszaki rajzzal lehet bejelenteni.


Egy pontos/valós rajz elkészítése többe kerül, mint egy új kút kifúrása.



Ja és most lehet, hogy nem kell érte sokat fizetni, de ha már be van regisztrálva, onnan csak idő kérdése, hogy megadóztassák a vízkivételt vagy csak a kút létezését.


Én őstermelő vagyok és ha még ilyen szarért is kell fizetnem, akkor biztosan abbahagyom, ahogy sokan mások.


Aztán majd jöhet a vegyszeres, ízetlen spanyol-görög-kínai zöldség-gyümölcs.

2019. aug. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!