Kezdőoldal » Otthon » Kert » Az alábbi talajtakaró anyag...

Az alábbi talajtakaró anyag létezik valami olcsóbb márkában?

Figyelt kérdés
[link]

2019. aug. 30. 12:11
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Muszáj, hogy lebomló legyen?
2019. aug. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Fingja nincs a talajéletről annak, aki ilyen szart használ. Ha takarni akarsz, használj szalmát, lombot, vagy vesd be pl. Tillage Radisch talajtakaró növénnyel a területet.
2019. aug. 31. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen, fontos, hogy lebomló legyen.


Fingja sincs? Szerintem az alábbi videóban az ideális használatra látunk példát:

https://www.youtube.com/watch?v=oQcmnQ_kf28

2019. szept. 2. 08:57
 4/5 anonim ***** válasza:

Tehát hermetikusan lezárod a földet ezzel a kafaccal, aztán teszel rá csírátlanított (halott!) virágföldet.

Szóval; Fingja nincs a talajéletről annak, aki ilyen szart használ.

Amit itt mutatsz, az megint csak egy emberközpontú játék. Neki legyen kényelmes, a többi a kutyát se érdekli.

Én nem szoktam linkelni, az igazamat bizonygatni. Elmondom, amit a kérdésről tudok, aztán, hogy ki mit kezd vele, az már az ő dolga. Most mégis megteszem, mert a szívemnek oly kedves témáról van szó.

https://www.youtube.com/watch?v=uHcJO88tX5E

2019. szept. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A belinkelt videót ismerem. Tervezek is egy ilyen kertet megvalósítani. Nem ott, ahol a fenti anyagot felhasználnám.

Emberközpontú? Minden emberközpontú, amit az ember alkot.

Ez az anyag elnyomja a gyomokat, de a talajéletet nem öli meg. Felette kialakulhat a virágos rét. Közben az anyag lebomlik, tehát még táplálja is a talajt. Utána már a virágok nyomják el a gyomok nagy részét. Én ebben a folyamatban nem látok kivetnivalót. Egy virágos rét alá mégsem tehet az ember mélymulcsot.

Egyébként Iván is takargatta az elején kartonnal a kertjét a gyomok ellen.

Sokan sok mindennel betakarják időnként a földjüket. Legtöbbször nem lebomló anyagokkal. Nekik mit üzensz?


De mindentől függetlenül: Miért nem tud ezen az oldalon senki sem a kérdésre válaszolni?

2019. szept. 3. 11:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!