Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vettünk egy házat, ami sajnos...

Vettünk egy házat, ami sajnos a telekhatárra lett építve. Sehol nincs kerítés, de ideköltözött egy ember, aki azonnal épített egy kerítést a MI oldalunkra, az ő telkén belül 20 centrie. Mit tehetünk? Nem tudjuk körbejárni a házat.

Figyelt kérdés

szóval az új tulaj egyik napról a másikra, vagyis amíg nem voltunk, nyaraltunk, épített egy kettő és fél méteres beton kerítést és így már nem tudjuk körbejárni a házat. volt egy ajtó amit arra használtunk, ahogy mér az utcában 3-háznál is van ilyen, hogy ha kell akkor körbejárjuk, takarítsuk a házunkat, kigazozzuk a alapot. namost ezt már nem tudjuk megcsinálni. a mi kerítésünk ráadásúl, de a kerítésünkhöz nem nyúlt, mert meg is mondtuk neki hogy nem szeretnénk másik kerítést, mert szoktunk a másik szomszéddal is beszélni és nem akarjuk magunkat elkeríteni. erre míg nyaraltunk ilyen beton elemes kerítést épített egészen pontosan 20 cm-re a házunktól és kerítésünktől.


Van jogunk lebontani? Vagy bármit tenni vele? Illetve mit lehet ilyenkor tenni? Mi is nemrég vettük a házat, tavaly.


2019. aug. 30. 20:46
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
47%

Ha telekhatáron van a ház, akkor nem tudod körbe járni.


Amúgy nem értem, hogyha a te kerítéseden túl épített egy sajátot, akkor az hogy lehet beljebb, mint a tied. Vagy visszavette a területet, ami az övé, de te kerítést raktál rá?


Biztos, hogy nincs jogod lebontani, max a helyi jegyzőhöz fordulhatsz,legalább lesz egy jó napja!

2019. aug. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
25%

Először elmeséled neki, hogy a te telkedre építette a kerítését. Ha ez nem használ kiméreted és ha az téged igazol, elmész a jegyzőhöz birtokvédelemért. Egyidejűleg a földmérő számláját benyújtod neki, szíves kiegyenlítés céljából!

Ha nem fizeti ki, közjegyző=fizetési meghagyás.

Onnan már csak egy ugrás (kb. 30-50 nap a végrehajtás)

2019. aug. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

"Ha telekhatáron van a ház, akkor nem tudod körbe járni."


Már hogyne tudnám? Mindenki így csinálja akinek ilyen háza van. Van egy ajtó a kerítésen és ott át lehet menni. Egy idős bácsié volt a ház és ő mindig átment gazolni a szomszédba. De az a szomszéd meghalt, így az a ház üresen állt. a házat lebontották, építettek rá egy újat és most ez.


"Amúgy nem értem, hogyha a te kerítéseden túl épített egy sajátot, akkor az hogy lehet beljebb, mint a tied. Vagy visszavette a területet, ami az övé, de te kerítést raktál rá?"


A lényeg, hogy az ő új betonkerítése van a mi telkünktől 20 centire az ő területén.


"Biztos, hogy nincs jogod lebontani, max a helyi jegyzőhöz fordulhatsz,legalább lesz egy jó napja!


"


Nem értem ezen mi olyan vicces?

2019. aug. 30. 20:57
 4/27 A kérdező kommentje:

"Először elmeséled neki, hogy a te telkedre építette a kerítését. "


Igazából az övére építette, csak éppenséggel nem hagyott helyet hogy körbe tudjuk járni a házat. 20 centire van a kerítés a mienktől. ha egy ajtót nyitna rajta és nem lenne a ház mellett is kerítés, akkor jó lenne.

2019. aug. 30. 20:59
 5/27 anonim ***** válasza:
53%
Közjegyző, birtokvédelem. Egészen biztos vagyok benne, hogy nem foszthat meg attól a jogodtól, hogy a házadat karbantarthasd - a kerítés viszont akadályoz ebben a jogodban.
2019. aug. 30. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
89%

2-es vagyok

Viszont ha a nem foglalt el a te telkedből semennyit, akkor is köteles téged beengedni a telkére karbantartás, állagmegóvási munkálatok céljára.

Persze ha ezt lehetetlenné tette, mert a házfal mellé 20 cm-re épített betonkerítést,(ha jól értelmezem) akkor lehetetlenné tette a házfal megközelítését és ez esetben ismét csak a jegyző a megoldás.

2019. aug. 30. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
55%

Teljesen jogtalan az a kerítés. A házadat meg kell tudnod közelíteni, karbantartani, ehhez a szomszédnak kötelessége bejutást biztosítani. Amúgy nem is értem, teljesen értelmetlen egy fal elé falat építeni. Ha nem tetszik neki a házad, akkor szóljon, fesse le amilyenre akarja, kutyát nem érdekli, de ilyet nem tehet.


Jegyző, birtokvédelem, bontatni fogják a kerítést.

2019. aug. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
46%
A jegyző lebontatja vele, abban biztos lehetsz!
2019. aug. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
63%
Az az ő terültete,régen jószomszédság jegyében,voltak kapuk,átjártak egymáshoz az emberek,természetes volt hogy átengedi higy rendbe tegye a lábazat gazolja,homlojzat festés stb..Manapság ez már nem így van..én is olyan házat vettem ami telekhatárra épült,hálistennek telejsen jófej kisöreg a szomszédom,és aztbis megengedte hogy csinálja egy 40cm széles járdát a házam bal oldalán,azaz az ő oldalán az ő telkén...egyébként fát sem ültethet közel a házadhoz,a fa fajtájától függően meg van adva mekkora távolságot kel elhagyni,hogy ez kerítás esetében hogy működik,nem tudom,be kelenne menned a helyi önkormányzathoz érdeklődni..de sztem ilyen közel nem építhet semmit a házatok falához,okozhat problémákat,megszorul a pára,köd,nem éri a szél,nem szellőzik rendesen,akár szerkezeti problémákat is okozhat hosszú távon..nem is értem miért tette ezt..
2019. aug. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
19%

Más keritését nincs jogotok lebontani.Hogyan is gondolod ?

Ha kiváncsi vagy a ház hátuljára,megkéred a szomszédot engedjen be .Ha állag megóvást kell végezni,ismét megkéred a szomszédot engedjen be.Engedélyével a keritést is lebonthatod,ehhez jogod van ,majd az eredeti állapotot vissza állítod .Ha szomszédnak a munkálatok miatt valamilyen kárt okozol,azt helyre kell hozni,vagy a kárt megtériteni .SEmmi esetre sem a jegyzőhöz szaladgálni,mert az nem fog neked igazságot osztani .

Ilyen estben legfeljebb a jegyző ír egy felszólitó levelet a szomszédnak,hogy rendeződjenek a dolgok,aztán ennyi.

Ő megtette amit lehetett, mehettek a bíróságra.

2019. aug. 30. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!