Kezdőoldal » Otthon » Kert » Létezik bio Vegán palántaföld,...

Létezik bio Vegán palántaföld, ami trágya és műtrágyamentes?

Figyelt kérdés
2019. aug. 31. 02:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%

Meg akarod enni, vagy miért legyen vegán??

A talaj nem csak arra való, hogy ne dőljön el a növény. A gyökerek tápanyagot vesznek fel belőle. Ha van benne. Ha nincs, akkor a növény nem növekszik. A palántaföldnek pont az a lényege, hogy fel van töltve tápanyaggal, hogy az első pár hétben elég legyen a magoncnak. Utána, persze, még kiültetés előtt tápoldatozni kell, mert olyan sok tápanyagot nem szoktak tartalmazni, hogy végig elég legyen a palántáknak.

2019. aug. 31. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 mindentudó99 ***** válasza:
91%
Vegyél a tüzépen homokot
2019. aug. 31. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
A műtrágya mentest még csak-csak értem, de a trágyával mi a baj?
2019. aug. 31. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

A növényi tápoldatot is te keresed?

Nem érzed visszásnak, hogy növényeknek, növényekből készült tápoldatot akarsz adni? Kannibalizmusra kényszerítenéd őket?

2019. aug. 31. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2019. aug. 31. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Na ez már az elmebaj!
2019. aug. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Nem, azt nem én keresem....

Azért keresek ilyet mert konyhanövényt (bazsalikom, Oregánó, búzafű) akarok bent ültetni és nem szeretném a konyhában hogy trágyás föld legyen.(a virágokbak mindegy lenne, ott nem érdekelne) A műtrágya meg tudtommal nem tartalmaz annyi ásványi anyagot, meg a másik hogy mű. Úgy tudom, hogy a trágyát ki lehet váltani növényi Komposzttal. Ezért tettem fel a kérdést. Bio konyhanövényt szeretnék, ezért kell hogy a föld is bio legyen. Ennyi. Miért lenne ez elmebaj???

2019. aug. 31. 15:17
 8/12 mindentudó99 ***** válasza:
95%
Veszel egy zság virágföldet. Mit kell ezt túlbonyolítani? Nem ledz benne tyúkxar ha attól félsz. Mondjuk jobb felni m8nt megijedni. De kimész egy erdőbe és hozol . Bár az őz vagy a katicabogár lehet belepiszkított.
2019. aug. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező!

Ha az ember soha nem jelent volna meg a Földön, a növények mind az állatok által trágyázott földben élnének.

Ez ugyanis a természet rendje!

2019. aug. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Az érett trágyának nincs szaga. Én olyan helyről horom a komposztot, ahol évekig tehéntrágya domb volt. Gyönyörű, feketésbarna porhanyós föld, szeretik a fűszernövények is.
2019. aug. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!