Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fogott már valaki vakondot...

Fogott már valaki vakondot úgy, hogy beföttes üveget ásott le a járatba?

Figyelt kérdés

2019. aug. 31. 08:30
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
73%
A vakondok védett állatok! Ne csinálj ilyet. Helyette kutyaszőrt vagy emberi hajat szorj a járatokba.
2019. aug. 31. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. A kutyaszőrt is próbáltam már, sajnos eredménytelenül. Ha üveggel meg lehetne fogni, akkor kapna egy új esélyt,valahol máshol, de semmiképpen sem az én kertemben. Egyébként keritésen belül, saját kérted én nem védett, ezt Bálint gazda is megmondta egyik riporjában.
2019. aug. 31. 09:04
 3/14 anonim ***** válasza:
66%

#2

Én úgy vagyok vele, hogy inkább vakond legyen a kertben mint azok a kártékony férgek, amikkel táplálkozik.

Ahol nincs táplálék, onnan elmegy a vakond.

2019. aug. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nálunk úgy látszik nagyon sok a féreg a kertben, mert rengeteg a vakondtúrás.
2019. aug. 31. 10:06
 5/14 anonim ***** válasza:
40%
Ültess pár tő vakondűző (vakond riasztó) növényt (Euphorbia lathyris), a néphit szerint 4-5 m-es sugarú körön kívül tartja a vakondot a gyökereiben levő illékony és a vakond által nem kedvelt illékony anyaggal.
2019. aug. 31. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
61%

#4

Csinálj ősszel és tavasszal talajfertőtlenítést (időnként)

Akkor nem lesz féreg és ha nincs féreg, akkor nem lesz vakond sem.

[link]

2019. aug. 31. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
71%

Általában azok adnak ilyen tanácsokat, akiknek a díszkertjét nem túrta még szét a vakond, avagy eleve a nyolcadikon laknak.


Tehetsz te bármit a lyukba, a vakond pont le sem sz.ja.

De lehet kapni vakondcsapdát, vagy csinálsz te magad.

[link]


Azután ha sikerült megfognod egy párat, ajánld fel ingyen a fentebb okoskodóknak.

:)

2019. aug. 31. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
91%

#7

6-os vagyok

Kertes házban lakom és nem a levegőbe beszélek.

Volt időszak, amikor vakondtúrás volt vakondtúrás hátán nálam is és mára egy szem vakondtúrás nincs, pedig nem gyilkolásztuk a vakondokat, hanem a talajt fertőtlenítettük.

Bármikor eljöhetsz megnézni a 400 négyszögöles kertemet, ami ugyan nem "díszkert", de ettől még nagyon rendben van!

2019. aug. 31. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%

Akkor próbáld az emberi hajat.


A vakond pedig védett állat. Attól még, hogy Bálint gazda még ő sem tudhat mindent.

2019. aug. 31. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Nem akarom megölni, csak átköltöztetni egy közeli szántóföldre. Szántson ott.
2019. aug. 31. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!