Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ti hogyan véditek meg a...

Ti hogyan véditek meg a paradicsom termésetek a poloskáktól?

Figyelt kérdés

2019. aug. 31. 19:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
A válaszokra én is kíváncsi vagyok. Kenőszappanos oldat egy kis kénporral meg se kottyant nekik. Most egy kis rovarirtó spray-t is odafújtam nekik.
2019. aug. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
Nem telepítek semmit a felszínre , ezért a palantak kilőve . Mindent elszívnak lapulevelet diót birset napraforgót csalant mindent . Amit meglatok tiprom ha hemzsegnek gazosba kis feketekent meg zöldkent felgyújtom .
2019. aug. 31. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Én mostanában elég gyakran odamegyek a paradicsomterméshez, és egy vödör vízbe belerázom, lökdösöm őket, majd lefedem, hogy fulladjanak. De persze, mindig újabbakat találok.
2019. aug. 31. 19:55
 4/13 anonim ***** válasza:
Én rendszeresen (van hogy naponta többször is) átnézegetem és amit találok azt begyűjtöm egy üres ásványvizes üvegbe.
2019. aug. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
82%
Én úgy, hogy soha többet nem ültetek paradicsomot😞
2019. aug. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Én csak a balkonon tartok paradicsomot. Az erkélyt mindig körbefújom biokillel. Jó katicára, poloskára is. A paradicsomot nem mertem fújni vele azért, így utána olvastam és a karate permetszert javasolták rá. Tényleg nem támadta utána a poloska, úgyhogy ha a vegyszer játszik, akkor én ezt ajánlom.
2019. aug. 31. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
45%

Régebben ültettem én is.

De azután rá kellett jönnöm, hogy mire nálam terem, már fillérekért lehet kapni az üzletekben.

A többi időszakban, meg úgyis importból jön.


Ma is 240 Ft/kg áron vettem az üzletben úgy, hogy egyenként kiválogattam a szépeket.

Ültetéssel szórakozzon az, aki nem tudja kiszámolni, hogy a sok munkával, locsolással, vegyszerekkel, karózással, kötözgetéssel stb.. mennyiben van az otthon termelt paradicsom.

2019. aug. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%

Na, hát én szórakozok a paradicsommal.

Van 20 karós, folyton növő paradicsomom, 3 fajta.

Vetőmagra költök egy évben max. 200 Ft-ot. Virágföldre is 200 alatt. Síkfóliát ingyen kapok, egy ismerős dinnyetermelőnél maradt meg. Csepegtetőszalag 600 Ft, de 3-4 évet kibír, a vastagabb anyagú, így ez is 200 Ft egy évre. Karó újrahasznosított, ingyen van, de venni se lenne drága évekre leosztva, mert nem kell évente költeni rá. Idén kb. 6x öntöztem eddig, ez az éves átlag is, alkalmanként kevesebb, mint egy liter benzint pöfögtem el egy kis, 3 kg-os szivattyúval, amivel 5-600 m szalag csepegett kertszerte, tehát a paradicsom benzinszükséglete szintén 200 Ft alatt van. Növényvédőszer kb. 500 Ft. "Egyéb" költség legyen mondjuk még 200. A munkám ingyen van, ha helyette a tökömet vakargattam volna itt a monitor előtt, az is pont ugyanennyibe került volna.

A teljes paradicsomtermelési költség tehát 1500 Ft, ha felfelé kerekítek.

Idén tettünk el 30 kisebb-nagyobb üveg paradicsomlevet, 20 kg paradicsomból. Rokonoknak adtunk 10 kg-ot, valamit ők is adnak majd érte, ami nekik lesz sok. Eladtunk 30 kg-ot (az elején még 400-ért), és még legalább ennyit el is fogunk. Azt még nem számoltam, amit megettünk.

Vagyis, az éves termés 1 mázsa körül lesz. Ha csak 240 Ft-jával számolom, az is 24.000 Ft. 1500 Ft kiadással ez áll szemben.

Számolni tudni kell...

2019. szept. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
81%

"Ültetéssel szórakozzon az, aki nem tudja kiszámolni,"


vegye az a boltit, aki szereti a moslékot!


Én egy tucatnyi fajta paradicsomot vetek, ültetek, friss fogyasztásra, eltevésre.

Mindenre megvan a legjobb fajta.

A bolti(vélhetően vegyszeres) paradicsomot nem tudom megenni.

Szar az íze. Vagyis nincs íze.

Sajnállak, ha te még nem ettél jó paradicsomot.


Egyébként minek trollkodsz ide?

A kérdés nem neked szólt.

2019. szept. 1. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, főleg akik a védelemről ill. a harcaikról írtak.
2019. szept. 1. 10:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!