Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mit tegyek a kaktuszommal?

Mit tegyek a kaktuszommal?

Figyelt kérdés
Adott egy nagyon szép mammillaria kaktusz, amit nem régen vettem. Pici cserépben van, jelenleg virágzik de közben 7!! darab sarj van rajta, mintegy körülölelve az anyanövényt ( nem is túl kicsik) . Mikor szedhetem le a sarjakat? Mikor ültessem át az anyanövényt? Kell neki kicsivel több víz, mint mikor nem virágzik?
2019. szept. 8. 23:08
 1/4 anonim ***** válasza:

A sarjakat elég a tavasszal eltávolítod (én kiskanállal szoktam). 3-4 vagy több napi szárítás után elültetheted őket, vagy dobd el. A pici cserépben még alighanem kibír 2-3 évet. Penészedhet, rothadhat a gyökere, ha sok a földje, főleg, ha ez nem eléggé laza.

A kaktuszok laza, homokos talajt kívánnak (zúzott meszes vakolat, téglazúzalékkal), általában kis cserepet, mert gyér a gyökérzetük. A cserép aljára mindenképp tegyél 1-2 cm vastag apró kavicsréteget. Nagyon bírják a szárazságot, a cserepükben ne álljon a víz, ami kifolyt öntsd le.

2019. szept. 9. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kaktuszok esetében ne aggódj a kevés víz miatt, túlélik, de a túlöntözést sokszor nem. Persze a nyári hőségben, tűző napon akár mocsári növényként is tarthatók. A sarjnövényt nem feltétlenül kell leválasztani, a természetben is ilyen telepeket tudnak alkotni. A sarjakat elég ráfektetni száraz, laza ültetőközegre, ami pár nap után kaphat pár csepp vizet. Nekem van olyan 20-30 éves kaktuszom, ami még soha nem volt átültetve.
2019. szept. 9. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Minek szednéd le a sarjakat? Ezeknél ez a természetes, hogy tele van sarjakkal. Idővel majd virágozni fognak. A kaktuszról a sarjakat leszedni ugyanolyan dolog, mint az ámpolnanövényeket bothoz kötni, hogy függőlegesen álljanak, vagyis értelmetlen.

Csinálj egy fotót, megnézni, hogy mekkora is az a cserép. Az emberek általában szeretik hatalmas cserepekbe ültetni a kaktuszokat, aztán csodálkoznak, hogy télen kirothad nekik. Ha a cserép van akkora, mint a kaktusztest, akkor nem szükséges még átültetni. Ameddig a kaktusz maga nem nő duplájára, mint a cserép, addig nem vagy különösebben elkésve, én idén olyanokat is ültettem át, amik háromszor akkorák voltak, és szépek, egészségesek, virágzanak.

Öntözni most már elég lesz havonta, mert véget értek a melegek, lassul a párolgás. Helytől függően valamikor novemberben kell utoljára vizet adni neki.

Remélem, nem szobában tartod, és tudod, hová fogod tenni telelni.

2019. szept. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy a sarjakat azért ajánlatos eltávolítani, hogy az "anyakaktusz" energiája ne a sarjak növesztésére fordítódjon, hanem a virágfejlesztésre.
2019. szept. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!