Kezdőoldal » Otthon » Kert » Most, vagy tavasszal? Eddig...

Most, vagy tavasszal? Eddig gazos teruletet felastam, megtisztitottam, bekeritettem, de csak tavasszal akarok benne viragagyat kialakitani. Vettem tobb zsak kerteszfoldet, most szorjam ki, vagy job ha csak tavasszal, ultetes elott?

Figyelt kérdés

#ültetés #kertészet #kerteszfold
2019. okt. 5. 03:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Több zsák? Hát ha 2-3 m2-nél nagyobb területre akarod használni, akkor teljesen mindegy, mert nem oszt, nem szoroz, hogy használod-e egyáltalán.

Pici területre annyival jobb bedolgozni most, hogy a tél folyamán a zsákban bedohosodik, ha szerves anyag van benne. Valamint, a fagy szépen eldolgozza télen, morzsalékos lesz tavaszra.

Igazából, az a legjobb, ha most beforgatod, aztán a fagyok előtt, vagy egy gyenge fagyon ásóval minél mélyebben, minél hantosabbra felásod. Elsimítani csak tavasszal szabad, hogy minél mélyebben levegőzhessen a télen, és a fagy is minél mélyebbre lemehessen, széttörni az összeállt rögeket.

2019. okt. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én most szórnám szét, hadd fagyjon meg. Kár volt előtte felásni, de ez már tény. Akkor is szórd széjjel. Tavasszal gereblyével (vagy hasonló eszközzel) összekevered a régi földdel és kész. Ágyásokat is ráérsz tavasszal kialakítani.
2019. okt. 5. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!