Kezdőoldal » Otthon » Kert » Kinek milyen tapasztalata van...

Farkas Zoltán Bence kérdése:

Kinek milyen tapasztalata van a Tescos búvárszivattyúkról? Megbízhatóak, vagy inkább nem érdemes költeni rá?

Figyelt kérdés
Akciósan láttam 450W-os búvárszivattyút a tescoban. Hezitálok rajta, hogy vajon mennyire tartós és megbízható a gép. A másik lehetöség a Kärcher Sp2 flat merülőszivattyú, ami viszont inkább ciszterna ürítésére való és 5 m emelőmagassága van. A kút kb 5-6 méter mély ásott kút. A válaszokat előre is köszönöm.

2019. okt. 10. 18:25
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Mint te is tudod, a teszkó többnyire csak ócsó szemetet árul.
2019. okt. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%
Nem ismerem a Tescós búvárszivattyúkat, de más termékekkel már megjártam, így nem vennék onnan ilyesmit.
2019. okt. 10. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jók a tescos gépek, csak rosszul használják az emberek. Például felrakod a garázsban a polcra akkor éveken keresztül tudod mutogatni, hogy ilyened is van, a baj ott kezdődik, hogy használni is akarod.


Őszintén megmondva nekem a Kärcherrel nincs jó tapasztalatom magasnyomású mosók terén (kettő is tönkrement pedig elvileg jóval nagyobb igénybevételt kellett volna bírnia mint amire használva volt)


Ezért inkább egy másik márkával próbálkoznék.

[link]

2019. okt. 10. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
61%

2 vettem egyszerre,az egyik aránylag gyorsan megadta magát.A másik azóta is üzem képes .

1 biztos,a membrános szivattyúk semmilyen kútba nem valók.

Előbb utóbb tönkre vágják a kutat.

40000 ért már nagyon jó cső szivattyút lehet venni .

2019. okt. 10. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
38%
Egy teszkós búvárszivattyú 1-2 évig bírja. Egy normális szivattyú meg 10-20 évig. Az enyém heti 100 liter szivattyúzást 24 éve bírja és semmi baja.
2019. okt. 10. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
42%

Ezek a régen szovjet, ma már állítólag ukrán membrános szivattyúk (amelyek Güde és más néven is szerepelnek), amelyek többnyire 10 ezer Ft alatt vannak viszonylag jól bírják, ha megfelelően vannak üzemeltetve, azaz szabad kifolyás mellett üzemelnek. Ha a kimenetre kapcsolt öntözőberendezés megnöveli a nyomást a membrános szivattyúban, akkor gyorsan tönkremegy. Persze nem látunk bele, hogy a felhasznált anyagok, szerkezeti elemek minősége hogyan alakult az elmúlt évtizedekben a változatlan műszaki kialakítás mellett. Én most úgy vagyok, hogy ha átlagban 2-3 évig elmegy egy 10 e Ft-os szivattyú, akkor már nyertem, mert értékesebb a kitermelt víz, mint a felhasznált elektromos energia.

5-6 méteres ásott kúthoz a kis emelőmagasságú szennyvízszivattyú nem megfelelő.

2019. okt. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ööö, hát a Güde az konkrétan kínai, egy német cég gyártatja Kínában...
2019. okt. 11. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hulladék. Pedrollo alá ne menj minőségben.
2019. okt. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Felesleges a "Tescós" jelzőt rásütni,mert ezeknek nagyon sok forgalmazója van .A lényeg,hogy ezek kutakba nem valók,még akkor sem ,ha 20-25 évet bírnának ott ki .A kút a rezgéstől szép lassan megy a "meg halás" felé.

Egy új kút elkészitése vagyonokba kerül,független attól hogy fúrt ,vagy ásott e .

2019. okt. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!