Kezdőoldal » Otthon » Kert » Levághatom ilyenkor a mogyorób...

Levághatom ilyenkor a mogyoróbokrot? .. és mi lesz akkor jövőre?

Figyelt kérdés

Itt nem ágacskákról van szó. Azt olvastam, azokat 40 cm-re, rügyre vágjuk vissza.

Az én esetemben 6-7 cm átmérőjű min.3 m magas törzsekről van szó.

Hogy vágjam vissza őket.

Teljesen (5-10cm)? Akkor mi lesz jövőre?......a földből hoz új hajtásokat?........és ha 60 cm-re vágom el? Ott fog elágazni?

Nem szeretném kipusztítani őket, csak nagyon nagyok és árnyékolnak!


Itt állok a fürésszel a kezemben!! Segítség!:)


Na jó, megyek iszok egy teát. Nem futnak el!:))


2019. okt. 12. 10:41
 1/4 anonim ***** válasza:
Döntsd el, hogy milyen kilátást ill. milyen belátást akarsz, mennyire jó az árnyék ill. az árnyék hosszúsága. Feltehetően az a legjobb, ha kb. embermagasságig visszavágod, viszont a túl sűrű részeket megritkítod (tövig levágod). Nagyon erősen kihajt majd a legfelső rügyekből ill. sok sarjat hoz.
2019. okt. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!:)
2019. okt. 12. 14:02
 3/4 anonim ***** válasza:

Így van, bárhonnan kihajt, földig visszavágva is, nem fog elpusztulni. De termést ne várj.

Amúgy meg, nagyon erősen fog hajtani, minél jobban vágod, annál erősebben. Földig vágva nem kizárt a 2 m-es, szétboruló hajtás se. A gyökérzete az mind ottmarad a földben, ezért a közelében csak rengeteg öntözéssel lesz szép bármi más növény.

2019. okt. 13. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem.

Azt hiszem, akkor nem vágom földig vissza, hanem embermagasság körül.

2019. okt. 13. 08:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!