Kezdőoldal » Otthon » Kert » Létezik olyan benzines lancfűr...

Létezik olyan benzines lancfűrész, aminek a súlya és teljesítménye közel van egy jó elektromoséhoz?

Figyelt kérdés
Fakivágással is foglalkozom, kertész vagyok. Eddig egy Makita UC3541A elektromossal jártam ki. Csakhogy elegem van a hosszabítóval való állandó problèmákból és igy nem is nézek ki profinak... amúgy ugyan úgy bármilyen fát ki tudok ezzel is vágni. Nem vagyok egy erőember azert gondoltam egy kisebb benzinesre...
2019. okt. 13. 10:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
2019. okt. 13. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Másold ki a teljes linket, mert az oldal levágta a link felét mert túl hosszú.
2019. okt. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Mit takar a fakivágás? Döntést? Mert ahhoz meg nem nagyon érdemes nekifogni 40 cm-es lap alatt. Amelyik fának a törzse 1 m magasan 30 cm-es, annak a földszinten simán lehet akár 40 cm-t megközelítő is. És akkor a 30 cm még nem is nagy fa.

Ha inkább gallyazásra, kicsi fák kivágására kell, akkor jó a 35-ös.

Ha sokat használod, akkor neked kell a minőség, Husqvarna vagy Stihl vagy Dolmar. És ezekből se a legolcsóbbat kell venni, mert azok csak hobbigépek, alkalmi használatra, hogy lehessen dicsekedni a márkával a szomszédnak. A gyártók oldalán meg kell nézni, melyikről mit írnak, aztán meg a neten utánanézni a szimpatikus modellek árának.

A helyedben 2,5 LE alá nem adnám, mert pár deka súlytöbblet jelentősen jobb munkát takar.

De igazából neked kell tudni, mert én azt se tudom, hogy pontosan milyen munkára és mennyit szeretnéd használni.

Akár még az se valami elrugaszkodott ötlet egy profi részére, hogy vegyél egy olcsó nagyobb gépet döntésre, meg egy kicsi profit gallyazásra, a kivágott fa ágainak darabolására. Úgyis illik egy profinak vinni egy tartalék gépet, mert a benzinesnél bármikor előfordulhat, hogy nem indul be, és kínos dolog az ügyfél előtt félórát rángatni.

2019. okt. 13. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem döntésre , olyan kellene, amivel a fán is lehet dolgozni... mondjuk volt ismerős, aki öles fát is kivágott 30 as vezetővel, szépen kidarabolta az átvágott részeket... aztán a következőhöz is hozzáfért,tehát az nem akadály ha kicsi... persze nem döntötte, hanem lebontotta .
2019. okt. 13. 21:41
 5/11 A kérdező kommentje:
Kertekben magas fát nem nagyon lehet hova dönteni.. amúgy en is kíváncsi kennék a linkre, de rossz...
2019. okt. 13. 21:42
 6/11 anonim ***** válasza:
35%

Nemrég csodálkoztam egy nagyot....

Szegeden nemrég nagy vihar söpört végig,százszámra törtek a faágak.

A tűzoltók nem győzték,pedig az ország több szegletéből jöttek.

Daraboltak a maszek favágó~gallyazó kisvállalkozók is.

Nálunk is egy ilyet láttam,egy kosaras autóval... Feltűnt,hogy egy kézzel fogja a fűrészt,a másikkal a faágat a tető fölött,-pedig nem is egy nagydarab ember.

Mikor lejött,rákérdeztem. egy-állítólag a legkisebb-Fuxtec fűrésze volt.

Nagyon tetszett,megemeltem,igazán könnyű,-nekem egy tizenéves 137-s Husqvarnam van,attól sokkal könnyebb,igaz a vezetője is csak olyan 25 centis lehetett. Semmi bajom a husival,-de ha most kéne vennem,biztos olyat vennék. Gyümölcsösöm van,200 nagyrészt őszibarack fával,-arra tökéletes lenne.

Bár Szegeden van márkakereskedés,tervezem is,de még nem volt időm bemenni megnézni...

2019. okt. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
71%

Erre úgy kell rákeresni a guglival, hogy egykezes láncfűrész. Gallyazásra való, fák lebontásához.

Nem csak komplett fát lehet dönteni, hanem amikor már eléggé legallyaztuk, akkor a törzs maradékát is. Azt már lehetőség szerint nem darabolgatjuk létráról, hanem ledöntjük, és a földön daraboljuk.

Lehet persze fát vágni olyan fűrésszel is, ami nem éri át a törzset, én is csináltam már ilyent, döntést is, de nehezebb, bizonytalanabb.

Amúgy a fűrész súlya segítség a nem túl erős embereknek, mert ellent tart a fűrész rántásának, nem izomból kell megtartani.

2019. okt. 14. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2019. okt. 15. 09:58
 9/11 anonim ***** válasza:
Például egy Partner 353. Közel húsz éve használok ilyet és még nem kellett hozzányúlni. Kis erős gép, könnyű fej fölé tartani. Ezért inkább gallyazásra, bontásra való de döntöttem már ki vele diót, akácot, ma pedig szilfát, kiszáradt öreg barackot.
2019. nov. 26. 04:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Kis gépek közül most ami tényleg jó az a Husqvarna 135 ,habár én Stihl-es vagyok de ha most vennék kis gépet kert ápolásra a Husit venném.
2020. máj. 14. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!