Kezdőoldal » Otthon » Kert » Honnan lehet szerezni SZEN-10...

Honnan lehet szerezni SZEN-10 dió oltványt, és milyen az íze a termésének?

Figyelt kérdés

2019. okt. 15. 18:14
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezek szerint Algyógyról:

"SZEN-10 (Szentkatolnai 10) Erdélyi fajtajelölt, az algyógyi kutatóállomásról. Alacsony termetű, 9 m-es fa. A koronaátmérő 8 m, törzskörmérete 1,86 m. Közepes fakadási idejű, hímelőző virágzású. A bél aránya 53,4 %."

[link]

2019. okt. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De azért kérdeztem, mert ennyit találtam, és ebben találtam a SZEN-10-et... Szóval honnan tudok szerezni úgy, hogy nem ott vagyok, elérhetőséggel, és milyen ízű?
2019. okt. 16. 01:06
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel román fajtajelölt (volt a könyv megírása idején), ezért egyáltalán nem biztos, hogy már szaporítják. Az állami minősítés sok időt vesz igénybe.

Keress egy olyan fórumot a neten, ahol romániai magyarok is előfordulnak, és kérdezd meg, utánanézne-e valaki a román oldalakon, hogy forgalmazza-e webáruház.

De az algyógyi kutatóállomáshoz is kereshetsz netes elérhetőséget, és ott megkérdezheted, amit szeretnél. Egész biztosan van e-mailcímük, de ha végképp nem találod, talán még az önkormányzat is megadja neked. Igaz, hogy román település, de valószínűleg találnak olyan embert, aki gagyog valamennyit magyarul, és tud válaszolni.

[link]

2019. okt. 16. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Ignis Subdialis ***** válasza:
Keresd fel a "Gyümölcs tájfajták a Kárpát-medencében" csoportot a Facebook-on, sok az erdélyi is és nagyon profik, fajtamentésben (szaporításban) elkötelezettek a tagok.
2019. okt. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!