Kezdőoldal » Otthon » Kert » Megrepedt kaktusz?

Megrepedt kaktusz?

Figyelt kérdés
Jobbról a második fajtából van nekem egy kétökölnyi méretű kaktuszom. [link] Na ezen van két-három hosszanti repedés. Ez lehet túllocsolás miatt? Mindig hagyom teljesen kiszáradni a talaját, tehát nem rohad, viszont kíváncsi lennék azon túl hogy nem rohad ki, fel tud-e venni több vizet mint amennyit kéne és szétrepedni mint a cseresznye a sok esőtől?

2019. okt. 23. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, egy kaktuszt nem tudsz megölni, kivéve ha túlöntözöd. Ha túl sokat van vízben elrohad, ha túl sokat adsz neki egyszerre akkor megreped. Repedést más is okozhat, lehet gomba is vagy egyenlőtlenül nőtt.
2019. okt. 23. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem is tudtam hogy be tud gombásodni. Köszi!
2019. okt. 23. 13:56
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Kaktuszoknak inkább kevesebb, mint több vizet, de annyi azért kell nekik, hogy be ne ráncosodjanak a kiszáradás miatt.
2019. okt. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen jelenséget én csak paradicsomnál tapasztaltam. A kaktuszaimat nyáron a kertben tartom, esetenként a cserepet a talajba süllyesztve és naponta 1-2 alkalommal locsolom sok vízzel, ehhez hasonlót soha nem tapasztaltam. Talán nem tesz jót, ha a teljes kiszáradást megvárod a locsolás előtt, mert akkor hamar elöregedhetnek (elfásodhatnak) a bőrszövet sejtjei és aztán a hirtelen nagyobb vízmennyiségre történő duzzadást már mechanikailag nem vis3elik el, megreped a bőrszövet.
2019. okt. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
41%

Nem jól írjátok. A kaktusz nem paradicsom meg nem cseresznye. A kaktuszok eleve úgy alakultak ki az évmilliók során, hogy fél-egy évig nem kapnak vizet, aztán egyszerre sokat. A gyökérnyomásuk nagyon kicsi, ezért az alig nedves talajból nem is tudnak vizet felvenni, csak a fokozottabb mértékben nedvesből. (Nyilván itt nem a kevéssé öntözött talajt értem, hanem azt, ami már alig tartalmaz pár vízmolekulát, de amiben pl. egy lucerna még vígan elél, és szedegeti kifelé a vizet.)

Éppen ezért, úgy is kell öntözni őket, hogy ritkán, de akkor olyan sokat önteni rájuk, amennyit fel tud venni a földjük. Egészséges kaktusznak ettől nem lehet baja. Utána lehet nézni bármi kaktuszos oldalon.

Nekem van vagy 300 kaktuszom (régebben több volt), tavasztól őszig 4-5 hetente öntözöm őket, annyi vizet öntve alájuk, amennyit csak fel tud venni a földjük, vagyis totál saras lesz olyankor a föld. Novembertől márciusig aztán szárazon vannak a hideg telelőhelyen. Szóval minden úgy van, ahogy kell. És virágzanak rogyásig, vagy 9 hónapon át.


Kérdező: mutathatnál pár fotót a sajátodról, hátha úgy tippelni lehetne a bajára. (Úgy mellékesen, szerintem nem ez a fajta van neked, egy kétökölnyi méretű ebből igen komoly pénzbe kerülne. Inkább valami hosszabb tüskéjű Echinopsis lehet: [link] )

2019. okt. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!