Kezdőoldal » Otthon » Kert » Milyen nagyobb szobanövény...

Milyen nagyobb szobanövény mehet macska mellé?

Figyelt kérdés

Nagyobb fákat, bokrokat keresnék, amik legalább 1 méter magasra nőnek.

Illetve kaspóba tehetőket, amik lelógnának. Inkább hosszában nőjön, ne széltében, bár tudom, ez inkább metszés kérdése.

A lakás inkább árnyékos, átlag 12-20 fok van, sok a radiátor.

Előre is köszönöm a segítséget :)



2019. nov. 5. 09:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Macskafüggő. Az enyém nem bántja egyik növényt sem. Illetve az egyiket néha megrágcsálja, amit nem is értek, mert recés a széle és nem rágja le, inkább csak nyammogja.

Ha szeret felmászni növényekre, vagy földet túrni, akkor semmilyet nem javaslok, csak haldokolni fog a növény, te meg bosszankodni.

Ha szereti megrágni őket, akkor utána kell olvasni miaz, ami mérgező a macskának.

Egyébként lehet yucca, vagy valamilyen pálma, anyósnyelv, sárkányfa, fikusz, dracéna, gyompálma, lelógónak páfrány, vagy futóka.

Arra kell még figyelni, hogy az enyémet az elején nagyon érdekelte az egy méter magas vízijácint virágtartóm. Olykor belekapaszkodott és eldőlt. Úgy ítéltem meg, hogy ez nem csak a növénynek, de neki is életveszélyes, úgyhogy akkora növényt tettem bele, amit nem tud felborítani. Szóval a kaspók jó megválasztására is figyelj! :)

2019. nov. 5. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ :)

Földet nem szeretik, nem kapargatják. A jelenlegi növények (kaktusz és hibiszkusz) nem nagyon érdekli őket, de a kaktusz borogatták, ezért kéne nagyobb darab. Inkab attól félek, hogy mérgező valamelyik, az anyósnyelv pl ilyen, ha jól tudom. A yucca mondjuk jó ötlet, a páfrány is. :) Még az elefántlábat néztem, azt elvileg szeretik is.

2019. nov. 5. 10:50
 3/5 anonim ***** válasza:

"Egyébként lehet yucca, vagy valamilyen pálma, anyósnyelv, sárkányfa, fikusz, dracéna, gyompálma, lelógónak páfrány, vagy futóka."


A yucca mérgező a macskára, a sárkányfa mérgező a macskára, a fikusz mérgező a macskára.....

2019. nov. 5. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves 3-as!


Éppen ezért írtam, hogy:

"Ha szereti megrágni őket, akkor utána kell olvasni miaz, ami mérgező a macskának."

Én nyugodtan kettesben hagyom a macskámat bármelyik növényemmel akár mérgező a számára, akár nem, mert tudom hogy baromira hidegen hagyják a növények.

2019. nov. 5. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A sötét helyiségeket nagyon kevés növény bírja. Hogy ide nagyra növő és nem mérgező növényt találj, arra nem sok esély van. Eleve onnan indulunk, hogy a szobanövények 90 %-a mérgező.
2019. nov. 6. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!