Kezdőoldal » Otthon » Kert » Ha egy nem örökzöld fát...

Ha egy nem örökzöld fát melegházba teszek, és biztosítom a megfelelő körülményeket, akkor egész évben "élhet"?

Figyelt kérdés
Tehát teremné a termést és zöldek lennének a levelei, ha mindig nyári körülményeket biztosítanék?
2019. nov. 6. 16:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A lombhullatást a nappalok rövidülése indítja be.
2019. nov. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Erre értettem hogy fenntartom a körülményeket: állandó hőmérséklet, páratartalom, fényforrás
2019. nov. 6. 20:34
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem neked jutott eszedbe először, rengeteg kísérletet végeztek erre, egész régóta.

A lombhullató fák többsége igényli a téli nyugalmat. Ha változatlan körülmények közt tartják, akkor egy idő után érzékeli, hogy túl régóta tart a "nyár", és össze-vissza, a fa részein eltérő időpontban, elkezdi ledobálni a leveleit. Aztán mivel a kihajtást egy adott óraszámú hideghatás indítja be (innen tudja a fa, hogy mikor van tavasz, hogy egy januári felmelegedés még nem indítsa be a kihajtást), a kísérletben szereplő fa nem kapja meg a hideghatást. De azt is érzékeli (vegyi úton), hogy túl régóta nincsenek már levelei, ezért szintén össze-vissza, de elkezd kihajtani. A kihajtott meg a ki nem hajtott részek hormonhatásai egymást megzavarják, és az lesz a vége, hogy a fa elpusztul.

Régebben őszibarackoztam, és akkoriban olvastam egy szakkönyvben, hogy Izraelben nem lehet bármilyen fajta őszibarackot termelni, amit nálunk. A hosszú téli hidegigényű fajták egyszerűen elpusztulnak egy pár év után, mert van ugyan ősz, amikor lehullanak a levelek, de a kellő számú hideg óra soha nem érkezik el, mert olyan rövid a tél.

2019. nov. 7. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!