Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikorrhizát hol tudok beszerezni?

Mikorrhizát hol tudok beszerezni?

Figyelt kérdés
Bio kertem van, és szeretném még jobban felturbózni a növényeim ellenálló képességét. Németországban a Bellaflora forgalmazza, de itthon még nem találtam.
2019. nov. 11. 19:07
 1/5 anonim ***** válasza:

a mikorrhiza a gyökér-gomba kapcsolat megnevezése


milyen fajú gombával akarod beoltani a kerted?

2019. nov. 11. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A gugli első próbálkozásra kidobott ilyen nálunk is kapható márkaneveket, mint Symbivit vagy Aegis Sym Argilla.

Te nyilván nem fogsz hinni nekem, de az én meggyőződésem az, hogy az ilyesmi biotermékek 99 %-ban átverések, az előnyök csak elviek, legjobb esetben is nagyon kis mértékűek. A meggyőződésem saját tapasztalatból, valamint általam megbízhatónak és hozzáértőnek tartott fórumtársak tapasztalatából alakult ki.

Ez meg itt egy ellenőrzött körülmények között végzett kísérlet:

[link]

A lényege, hogy a mikorrhiza csak abban az esetben tudta kifejteni a hatását igazából, amikor telenyomták a földet műtrágyával.

2019. nov. 12. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

2.

valóban parasztvakítás, csak én szofisztikáltan akartam a tudtára adni...

2019. nov. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a segítő szándékot.
2019. nov. 12. 14:06
 5/5 anonim válasza:

Nem parasztvakítás, kísérleteztem vele palántanevelésnél. Bizonyítható volt a hatása, a paradicsommag 3 nap után kicsírázott és levelet bontott, míg a kontroll növény csak a szokásos egy-másfél hét után mutatta jeleit a növekedésnek. Addigra a mikorrhizás paradicsomom már 4 centis volt.

És ha megnézitek, már több szőlőültetvényt csak ezzel telepítenek, mostanában már több videó is készült a témában, amiben bemutatják komplett szőlőültetvények telepítését vele.

Vannak humbug dolgok, de nem kell mindenre egyből rávágni, hogy parasztvakítás. Pláne nem a bio-öko dolgokra, amikre iszonyú nagy szükség van a kiélt földek esetében.

2022. ápr. 7. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!