Kezdőoldal » Otthon » Kert » Fátyolfólia gyümölcsfákra?

Fátyolfólia gyümölcsfákra?

Figyelt kérdés

Nem rég beszereztem jópár gyümölcsfa csemetét, el is vannak ültetve. Azonban nem lesz időm megcsinálni a körbekerítésüket. Arra gondoltam, hogy az őzek ellen télire betekerném 1 réteg fátyolfóliával a csemetéket.

Mit gondoltok, jó ötlet? Köszönöm a válaszokat.



2019. nov. 13. 12:43
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az őzek ellen megteszi, csak esetleg bepállik a héjuk a szoros nejlon alatt.

Raschelzsák, régi szúnyogháló, vagy akár rendes törzsvédő háló.

Ha nem sok kell, akkor a legtutibb az elvágott flakon. Az 1,5 l-es flakon alját meg tetejét levágod, az oldalát végighasítod. Rajztűvel vagy kihegyezett szöggel - még otthon - csinálsz 1-1 lyukat a hasítás két oldalára, hogy a fán össze tudd kötni egy dróttal. 1-1 lyukat az aljára meg a tetejére az ép oldalon, hogy többet egymáshoz tudj kötni. Általában 3 kell egy csemetére, vagy ha fér, akkor 4. Viszont egy szőlőkaró, bot, betonvas, vagy akár 5-ös drót kell a csemeték mellé, hogy a szél ne tudja nagyon hajtogatni.

Ez a flakonos dolog annyival jobb minden egyéb létező dolognál, hogy az őzbakok nyár eleji agancsdörzsölése ellen is véd. A többi dolog nem véd, simán leszaggatják az agancsukkal, vagy ha jól van megkötve, akkor feltolják a csemete tetejére, letörve minden új hajtást.

2019. nov. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szuper ötlet, köszönöm! Két őszibarack és öt szilva. A törzsekre jó ötlet a flakon, de az ágakra nem tudom hogyan tudnám megcsinálni, elég ágabogas a szilva, a barack pedig rögtön a talaj fölött 3-4 felé ágazik. A rügyeket féltem leginkább. Már az oltásra meghagyott meggy vadhajtást tönkretettek... Nagyon szeretem, csodálom őket, de ilyenkor haragszom rájuk.
2019. nov. 14. 08:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Csak a törzsekre értettem a flakont.

Mivel, ha jól értettem, most ültetted a csemetéket, ezért nagyon erős visszametszéssel kell kezdened a tavaszt. Vagyis, elég a meghagyandó ágak legalját megvédeni, a többit úgyis le kell vágni, ha az őz nem eszi meg. Így elég egy krumplis raschelzsákot szétvágni, és ezzel körülvenni az ágak alsó részét.

Az őz egyébként (legalábbis, az én bekerítetlen földemen) nyáron okoz nagy kárt a hajtások rágásával, télen nem különösebben. Télen inkább a nyúl a veszélyes. Persze, lehet, hogy nálad más az őzek ízlése.

Ha van kutyád, akkor az ürülékét szedd össze, és szórj egy jó marékkal minden csemete alá. Ha kibírod hányás nélkül. :)

Tél közepén vigyél frisset. Ez se csodaszer, mint semmi egyéb se, de valamit használ. Az emberi haj, meg hasonló fantasztikus dolgok, amiket a neten írnak, még ennyit se érnek.

2019. nov. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!