Kezdőoldal » Otthon » Kert » Penész a virágokkal teli...

Penész a virágokkal teli virágom földjén. Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Átültetni nem merem, mert félek, hogy a virágai lehullanak. Vagy ez nem következik be? Van rá esetleg valami permet?
2019. nov. 14. 16:23
 1/10 anonim ***** válasza:
fényképet!
2019. nov. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Gombaölő permet kapató ellene (OBI, egyes virágüzletek, virágnagyker, drogériák...)
2019. nov. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Túlöntözés lehet az oka, ez gyökérpusztulás révén virághullást is okozhat.

Mivel a penész nem csak felszíni dolog, ezért permetezés semmit nem ér. Beöntözés kellene.

Pár értelmezhető fotó jó lenne tényleg.

Az biztos, hogy penész (szőrös), nem csak valami sókiválás a felszínen?

2019. nov. 14. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

biztos penész?

nem csak mészkiválás?

2019. nov. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

[link]


Túlöntözésre gondolnék én is, ha nem tudnám, hogy 2 hetente kap keveset, mert nem szereti a sok vizet. :D

A gombaölőt kipróbálom, köszi.

2019. nov. 15. 10:13
 6/10 A kérdező kommentje:

Ja most látom, hogy a permetezés nem lesz jó.

Igen, ez penész. Próbáltam leszedni a felső réteget, de hasztalan.

2019. nov. 15. 10:15
 7/10 anonim ***** válasza:

Azt nem árt tudni, hogy a természetben a penész nem egy tragikus dolog.

Nem olyan probléma, mint mikor bepenészedik az étel, és mehet a kukába.

Nem kell megijedni, a növényeknél előfordul, kint a természetben is megtalálható, és nem pusztulnak el tőle a növények!

2019. nov. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én ilyen penészt még nem láttam cserép talaján, pedig igen sok dologgal találkoztam már az elmúlt évtizedekben. Az is érdekes, hogy a Kalanchoë szárán is látni.

Talán Dithane-nal kellene beöntözni, az sokféle gomba ellen jó. Vagy ha nem akarsz rá költeni, akkor hagyd, hátha nem lesz baj így se. A növényt nemigen bántja az, ami a talajon él, de a gyökereket esetleg károsíthatja, ha túl sok van belőle.

2019. nov. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Ugye milyen érdekes? És mondom, nagyon keveset öntözöm, meg is emeltem a cserép alját, hogy jobban tudjon levegőzni, de mégis ez van. Talán a boltban kaphatott el valamit? Nem olyan rég vásároltam.

Ki fogom próbálni amit írtál, mert szerintem a légutakra hosszú távon nincs ez jó hatással.

Az átültetéssel akkor inkább ne próbálkozzak a virágok miatt, ugye?

2019. nov. 18. 14:03
 10/10 anonim ***** válasza:

Esetleg ha a felső talajrétegben nincsenek gyökerek, akkor azt le lehet cserélni. Amúgy az elvirágzás után már nem mindenkinek sikerül újravirágoztatni, és ha igen, akkor se lesz ilyen kompakt kinézetű a növény, mert kimegy belőle a termelő által használt hormon.

A penész egyébként nemigen jelent veszélyt, ez nem az, mint ami a falon szokott képződni, és hull belőle a spóra a szoba levegőjébe. Ha sokáig akarod látni a virágot, akkor egyébként se tarthatod lakószobában, mert az meleg, 18 fok fölötti.

2019. nov. 19. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!