Kezdőoldal » Otthon » Kert » 10W40-es motorolajat (nem...

10W40-es motorolajat (nem fáradtolajat) lehet használni a láncfűrész láncának az olajozására?

Figyelt kérdés
Van néhány liter fel nem használt motorolajom amit ha lehet felhasználnék lánckenésre.

2019. nov. 14. 23:05
 1/7 anonim ***** válasza:
8%
A láncnak kb a víz is jobb, mint a rommá tört, retkes olaj. Szétszórni tudod a fűrésszel az erdőben, másra nem nagyon jó. A legolcsóbb lánckenő tökéletes.
2019. nov. 14. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ de nem retkes olajról kérdeztem hanem motorolajról ami soha nem volt használva.
2019. nov. 14. 23:20
 3/7 anonim ***** válasza:
91%

Persze lehet, semmi baja nem lesz tőle max kicsit több olajat kap a lánc.

Én évekig motorolajjal használtam a láncfűrészt, mert tudtam olcsón szerezni 500ft/liter áron motorolajat.

2019. nov. 15. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
70%

Ha már van használd el .Nem véletlen találták ki a lánckenő olajat .A sűrűsége miatt kevesebb fogy ,és jobban tapad a lánchoz .Bármelyik olajnál olcsóbb is .

Ha annyira mindegy lenne,akkor a jármű motorokhoz sem kellene különbözőket gyártani .

Amit megspórolsz az olajon,elfizeted lánc vételnél .

2019. nov. 15. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
Ha még nem járt le a szav.ideje,hirdetsd meg,add el a jófogáson egy Suzukisnak,-és a kovácsautónál olcsó,ott vegyél az árán lánckenő olajat.
2019. nov. 15. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ősszel, télen igen minden gond nélkül és talán még jobb is. Melegebb időben már necces, több fogy belőle. Én 20w50-t használok de gyári könyv szerint a 10w30-as motorolajat is fel lehet benne használni.
2019. nov. 26. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Remekül használható de nem éppen gazdaságos, inkább szükségmegoldás. Viszont a fáradt motorolaj már felejtős mert abban már olyan savak és szénhidrogén vegyületek vannak amik károsítják az olajpumpa gumikarmantyúját és zsugorítja a gumicsöveket és ezáltal olajfolyást okoz.
márc. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!