Kezdőoldal » Otthon » Kert » Dézsába lévő áfonyát milyen...

Dézsába lévő áfonyát milyen helyen teleltessem?

Figyelt kérdés
2019. nov. 15. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:

"A lombhullató gyümölcsök - mint például az alma, áfonya, füge - esetén várjuk meg, amíg kinn lehullajtják a leveleiket, majd ezt követően hozzuk be őket."

[link]

A linken mindent megtalálsz, amit tudnod kell a konténeres áfonya teleltetéséről.

2019. nov. 15. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
74%

Hát ez nagy ostobaság. Ha meleg helyen telelteted az áfonyát, akkor ki fog hajtani már kb. januárban, de legkésőbb februárban, és a fényhiányhoz társuló meleg miatt kinyiffan.

Az áfonya egyébként nagyon jól tűri a fagyokat. Nyugodtan hagyd a szabadban, aztán ha jön ilyen -10 fok, akkor vidd zárt melléképületbe, ahol +10 és -10 között marad nagyjából a hőmérséklet. Aztán ha ismét melegszik az idő, vidd vissza kintre. Ha sokat van +10-en, vagy főleg ez felett, akkor kihajt, és nem biztos, hogy túléli a telet.

De ha melléképület hiányában csak egy védett helyen közvetlenül a fűtött házfal mellé tolod, és nem tud se kiszáradni, se belefulladni a sok vízbe, akkor is kizárt, hogy baja legyen télen. Nálam vagy 4 telet élt túl egy vödörben úgy, hogy el se moccantottam a helyéről. (Aztán meguntam, hogy nem tudtam kellően savanyítani a földjét, egyre kisebb lesz a növény, termés nincs egy szem se, és kihajítottam. Szerintem te is ezt fogod tenni, mint kb. mindenki.)

2019. nov. 17. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én 15 literes malteres műanyag vödrökbe ültettem az áfonyát. Hogy a 20 vödör között ne kelljen a kapával forgolódnom, lefedtem a területet olcsó geotextillel. És kint maradtak télire is. Semmi bajuk nem lett. Ezek a mostani telek már nem olyan rettentően hidegek... Tavasszal őket is lemosóztam. És szépen kihajtott mind. Én Duke és Spartan fajtákat vettem főleg, de ezeken nagyon szép termés volt.
2019. nov. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!