Kezdőoldal » Otthon » Kert » Berkenyéket (madár-, barkóca)...

Berkenyéket (madár-, barkóca) májusban lehet dugvánnyal szaporítani? És a madárbirseket?

Figyelt kérdés

Szeretném szaporítani a fáimat, mert vagy be sem szerezhetőek, vagy csak kisebb vagyonért.

Magról egyetlen egy csírázott madárbirsből. Dugványokkal sikeresebb lehetnék? (Főképp a szecsuáni és pekingi madárbirseimet szeretném.)


2019. nov. 20. 11:53
 1/5 anonim ***** válasza:
berkenyét vagy madárbirset?
2019. nov. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

madárbirset könnyebb,


berkenyét is lehet, de csak fiatal (rendszeresen visszavágott) anyanövényről

2019. nov. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Erősen kétlem, hogy májusban sikerülne. Olyankor nyugalmi állapotban lévő fás dugvány már nincs, érett zöld hajtás pedig még nincs.

Tehát vagy március elején próbálkozz, vagy augusztusban.

Szabadban, a reggelt és késő délutánt kivéve árnyékos, de nem egész nap túl sötét helyen a legjobb, néha öntözve, esetleg üveggel leborítva. A föld fölött fás dugvány esetén csak 2 rügy legyen.

A magvetés biztosabb.

Madárbirsnél összegyűjtve erjeszteni érdemes a termést. Ha megerjedt, megtisztítani, és egyből elvetni a magot. A berkenyét is el kell vetni még ősszel. Mindkettő hajlamos nem kicsírázni az első évben.

2019. nov. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Igaz, nem erjesztettem a madárbirs terméseit, csak vízben áztattam egy ideig, és húsköpennyel együtt tettem földbe.

A berkenyéim viszont még túl fiatalok, nem hoznak bogyókat, náluk csak a dugvány jöhet szóba. Furcsa, miért májust olvastam dugványhoz. :)

2019. nov. 21. 15:13
 5/5 anonim ***** válasza:
A gyümölcshús sok növény esetében csírázásgátló anyagot tartalmaz, hogy idő előtt ne kezdjen kihajtani a mag. Lehet, hogy ennél is, és ezért kell erjesztéssel lebontani ezt az anyagot.
2019. nov. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!