Kezdőoldal » Otthon » Kert » Új FLINKE 4.2 Lovas benzines...

Új FLINKE 4.2 Lovas benzines láncfűrészből használat után pár nappal álló helyzetben is van egy kevés olajfolyás miért?

Figyelt kérdés
Esetleg valami tömítés?

2019. nov. 21. 16:28
 1/6 anonim ***** válasza:
22%

Mert flinke.

China.

2019. nov. 21. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Ez még a márkásaknál is előfordul .

A használat után lerakott gépekből még kevés kifolyik,és a használati utasitás azt írja ,ez nem hiba .

2019. nov. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

A gravitáció az oka. Próbáld ki, vidd el a Holdra, ott kb. csak hatodennyi folyik ki adott idő alatt.

A láncolaj kiömlőnyílását nem zárja el semmi szelepféleség, hanem nyitott a külvilág felé, az olajtartályban pedig az olaj szintje magasabban van nála. Közlekedőedények elve alapvetően, bár lassítja a kifolyást az olaj sűrűsége, a pontosan illeszkedő szivattyúelemek, meg egy idő után a tartályban kialakuló vákuum.

2019. nov. 23. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Husqvarna és Partner gépeim vannak. Mindegyik alatt kialakul egy kis olajfolt míg a vákuumtól megszűnik idővel. Ronggyal szoktam tamponozni alul mert csak a benzint szoktam leengedni.
2019. dec. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

A gépemen is hasonló jelenség volt, akkoriban olajszivattyú szimeringre gondoltam hogy amiatt van, de azóta megszűnt az a jelenség az olajszivárgás.

Minden új gépnél normális jelenség szerintem.

2019. dec. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kínai gépnél egész más okból folyik az olaj mint amúgy általában.A folyást a gumi alkatrészek zsugorodása okozza,elsődlegesen a tankba lévő olajvezeték.Ki kell szerelni az olajpumpát ,kihúzni a csövet és tisztítás után szilikonnal beragasztani a helyére.Ez már szinte standard eljárás minden Kínai gépnél ami egy műhelyben megfordul.Mivel ennél a típusnál a szerkezet nem gravitációs rendszerű hanem vákum üzemelteti a beavatkozás a hiba teljes mértékben megszűnik.Más gépekkel ellentétben (Stihl 260-026,husqvarna 350-346xp,MecCulloch 436-438 stb..)minden kis olajfolyás hibára utalde jó hír az,hogy fillérekből pillanatok alatt orvosolható!!
2020. máj. 17. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!