Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mikor fog virágozni a magról...

Mikor fog virágozni a magról szaporított levendula?

Figyelt kérdés

Vagyis inkább mit kell vele tenni, hogy mielőbb szép virágos bokor váljék belőle?


Tavaly tavasszal találtam egy öreg díszben kevéske száraz levendulavirágot, viccből elszórtam a magjait a kertben. És láss csodát, két helyen 1-1 mag életre kelt, gyökeret eresztett!

Nem piszkáltam, hagytam nőni, örültem nekik. Mindkettő kb. 10 centi magasra nőtt, szép sűrű "tűlevélkékkel".. És mindkettő elágazik a felső harmadában, tehát olyan Y formájuk van nagyjából. :)


Viszont ha már ilyen szép nagyok lettek, elkezdtem gondolkodni, hogy csak jobban törődni kéne velük. De nem értek hozzá!


KELL-E CSINÁLNOM VELÜK VALAMIT? Mire ügyeljek?


Ki fogják bírni a telet, vagy már elszúrtam, hogy nem takartam be őket???


Ha kibírják, tavasszal vagy később kell-e belőle lemetszenem, stb?

És mégis mikor várható, hogy virágozzék? Jövőre már lehetséges, vagy több év kell ahhoz?


Na szóval mit tegyek?



2019. dec. 3. 09:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem szórj rá ágakat, hogy takarva legyenek. Ha túlélik a telet, akkor jövöre már virágozhatnak.

Nálam rendszeresen kiveti magát és az új növénykék rendesen virágoznak a következö évben.

2019. dec. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
És szerinted kifagyhat, ha nem takarom? Pont nem vagyok karácsonyig otthon, és elég hidegek jönnek:::.::?
2019. dec. 3. 09:59
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy kifagy, nekem magától veti ki a magokat és legtöbbször úgy veszem észre, hogy másik évben virágzik.

A takarással csak kicsit biztosabb, de hacsak nem lesz különösen hideg, nem hinném, hogy baja lesz.

2019. dec. 3. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Még a régebbi tövek is kifagyhatnak .
2019. dec. 3. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Persze, csak nem szoktak...
2019. dec. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Mivel nem lombhullatók, ezért télen is lélegeznek és fotoszintetizálnak, így a teljes takarás miatt kipusztulhatnak.

Az alsó felüket azért be lehet takarni, a felső levelek elegendőek, ha kilátszódnak.

Rendesen ültetve nem lehetne bajuk, de ezek a talajfelszín közelében gyökereztek, így érzékenyebbek a hidegre. Na nem a -10 fogja őket kivinni, esetleg a -20 hó nélkül, ha lesz ilyen.

Tavasszal ültesd át őket úgy, hogy egy mélyedésben legyenek, amit jövő ősszel véglegesre feltöltesz vízszintesre földdel, így a földben is lesz szár, ami az esetleges visszafagyás esetén ki tud hajtani a föld alól.

Virág jövőre természetesen még nem lesz, de 2 év múlva lehet, ha jövőre jól meg tudnak erősödni.

2019. dec. 3. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Jó, és ha tegyük fel nem fagy ki, kell lecsípni, levágni belőle még ilyen picin, hogy bokrosabb legyen és ne csak felfelé nőjön? Vagy nem?
2019. dec. 4. 08:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha nagyobb lenne, akkor egyértelmű válasz lenne, hogy igen.

De mivel ha túl gyenge még a növényünk, akkor előfordul, hogy csak 1-2 új hajtás fog erősen nőni, nem lesz bokrosodás.

Mondjuk, ha az enyém lenne, én azt csinálnám, hogy a tavaszi átültetés után a hegyét lecsípném, hogy a szárból csak 3 cm látszódjon ki a föld felett. Aztán majd lesz valami... Idővel persze az egyenes szár is lefekszik, ha nincs visszacsípve, és akkor elágazik, de visszacsípéssel elágaztatva szabályosabb lesz a bokor. Baj nem lehet belőle.

2019. dec. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!