Kezdőoldal » Otthon » Kert » Társasház elé ültethetek virágot?

Társasház elé ültethetek virágot?

Figyelt kérdés
Társasházban élek, a ház előtt csak 1-2 bokor van, gondoltam feldobnám kicsit pár virággal, csak nem tudom, hogy szabad-e ilyet.

2019. dec. 7. 15:10
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
nyugodtan, ennek csak örülni fog mindenki, városunkban is csináltak ilyen virágos részt még napraforgó is volt közte
2019. dec. 7. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ez nm tilos .
2019. dec. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
53%
Persze, ez ellen senkinek nem lehet kifogása.
2019. dec. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Általában nem szabad. Minden területnek van tulajdonosa, és a tulajdonos engedélye nélkül semmit nem szabad.

Ha az adott felület még a társasházé, akkor a közgyűléstől kell engedélyt kérni, ha közterület, akkor meg az önkormányzattól. Kivéve, ha helyi rendeletben le van írva, hogy szabad ültetni engedély nélkül. (A jegyzőtől lehet érdeklődni.)

Az más dolog, hogy általában nem foglalkoznak a büntetéssel, vagy éppenséggel örülnek is neki. De volt már rá példa, hogy a közterületesek büntettek ezért.

Nekem is vannak virágzó bokraim meg évelő virágaim a ház előtt, szintén engedély nélkül, itt nálunk nem foglalkoznak vele. (Bár engedélyezve tudtommal nincs.)

2019. dec. 8. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!