Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik szilva lehet ez?

Scream85 kérdése:

Melyik szilva lehet ez?

Figyelt kérdés

Gyerekkoromban kaptunk sokszor ilyen nagy méretű szilvát, mint egy tyúktojás...vagy talán még nagyobb is volt.

Szeretnék tavasszal néhány gyümölcsfát a kertbe és ilyen szilvát is szeretnék.


Valaki aki ért hozzá vagy van ilyen fajtája megtudná mondani ennek a szilvának a nevét?


2019. dec. 10. 11:53
 1/4 mindentudó99 ***** válasza:
Bluerfe pl. De nem hinném hogy túl régi fajta lenne. Nem tudni mikor volt a gyerekkorod. A neten szines képekkel leírással sok fajtát megtalálsz.
2019. dec. 10. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kb. 10évvel ezelőttre gondolok.

A képek meg sokszor nem mérvadóak.

2019. dec. 10. 14:40
 3/4 anonim ***** válasza:

Ja, én meg ilyen 40-50 évvel ezelőtti dolgokra gondoltam...

Tényleg valószínű a Bluefre, ha szép sötétkék volt. (Ha rákeresel, van, ahol Bluefree-nek írják, de az helytelen és értelmetlen.)

Saját részre ne ültess ilyet, ezt eladásra érdemes csak termelni. Moníliára fogékony, az íze felejtős. Lehet mutogatni az ismerősöknek, hogy milyen nagy, de más haszna nincs. Ha 30 szilvafát ültetsz, akkor lehet ilyen az egyik, de pár fa egyike ne ez legyen.

Ha nagyon-nagyon korai volt, akkor meg Cacanska rana. Formáról is meg lehet különböztetni a kettőt, de nyilván annyira már nem emlékszel rá. Esetleg arra emlékeznél, ha olyan korán lett volna, hogy még a boltokban se volt szilva.

Ha nincs még, akkor a régi Stanley a legjobb választás még ma is. Zamatos, méretes, bőtermő, a sharkavírus nem teszi tönkre a gyümölcsöt, mint a modern német fajtáknál, lekvárnak meg mindennek kiváló. Tizenvalahány fajta kipróbálása után állítom, hogy nincs párja.

Még mellé korainak egy Cacanska lepotica, de csak ha hajlandó vagy gyümölcsritkítást végezni, mert mindig túlköt, és törnek az ágak. Ez is elég nagy szemű, nem kiemelkedően, de azért elég jó ízű, mindenre igénytelen.

2019. dec. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A szomszéd bácsinak idén fordult termőre a szilvafája. Valami japán szilva a neve. kaptunk pár darabot,tényleg hatalmasak,de nekem nem ízlett. meg a szilvásgombócot se jó belőle csinálni,valamint lekvárnak se ízlett,-kóstoltam.
2019. dec. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!