Kezdőoldal » Otthon » Kert » Mi kell a karácsonyi kaktusznak?

Mi kell a karácsonyi kaktusznak?

Figyelt kérdés

Lakásban tartott,csak nem találtam jobb kategóriát?

Sajnos nem tudok bánni a szobából enyemmel,ez már kiderült. Eddig minden elpusztult nálam, pedig mindent úgy csináltam, ahogy rá volt írva. Ebben a kaktuszban van minden reményem😀Vizigeny? Homerseklet? Napfény? Miből mennyit igényel? Légyszi, pontosan írjatok, a keveset locsold,esetemben nem válasz 😀Mennyit?



2019. dec. 21. 14:58
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Jav.szobanovenyeimmel
2019. dec. 21. 14:59
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Amit én tapasztaltam:

- jobban szereti a hűvöset, mint a meleget (+15 +18 fok)

- nem szereti a helyváltoztatást és a huzatot (ledobja a bimbókat)

- a táljába teszek vizet télen úgy 10 naponta, azt felszívja, ami marad azt leöntöm (pangó víz sok növény halála)

De találtam neked egy jó linket:

[link]

(Nekem tele van virággal, de nem szoktam lefedni.)

Egyebet nem szoktam vele ügyködni és lassan már kinövi a szobát.

2019. dec. 21. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
71%

Írs be a keresődbe, hogy "karacsonyi kaktusz".

Fontos, hogy amikor megjelennek a bimbók, akkor ne mozgasd, mert eldobja a bimbókat!!!

Vízmennyiséget lehetetlenség megírni, mert nem tudjuk, mekkora a cserepe, mennyi a földje, milyen nagy a virág...

2019. dec. 21. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Bő 3 hete van nálam. Ezek szerint még nagyot nem hibáztam, meg virágzik, látszólag jól van, de szeretném, ha ez így is maradna😀

Pangó vizet nem szoktam hagyni. Az a baj, hogy fogalmam sincs, a többi növényt hogy pusztítottam el, mert ami kiderült, azt a hibat legközelebb már nem követtem el. De már minden változaton tulvagyok, így az utolsokat nem tudom mivel irtottam ki🤔

2019. dec. 21. 18:08
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Tudomásul kell venni, hogy minden növénytartónak vannak bizonyos szokásai, beidegződései és a lakásnak is vannak sajátosságai. Ezek aztán vagy kedveznek a növény megtartásának vagy nem. Én már vagy 60 éve kedvelem a növényeket, de még mindig követek el hibát, holott tanulmányaim alapján ezt akár szégyennek is tekinthetném. A karácsonyi kaktusz magashegységi növény, többnyire epifita (fán élő), ennek megfelelően inkább a hűvösebb, de páratelt, nedvesebb környezetet kedveli és nem szereti a tűző napot (bár elviseli, de a hajtások vörösre színeződnek). Nálam a szomszéd házra néző, északi tájolású lépcsőházi ablakban van, az A4 méretű ablak mindig nyitva van, mozog a levegő. Emiatt viszonylag gyorsan kiszáradna, ha naponta nem kapna öntözővizet Most van virágzásban, valamelyik rokona mellette egész novemberben tele volt virággal. Nyáron kiteszem a kertbe árnyékba.
2019. dec. 21. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Köszönöm neked is. Akkor talán a kaktusznak jó helye lesz, amiket leirtal,nagyjából stimmelnek. Igazából a korallvirag a kedvencem, eddig legtöbbször azzal próbálkoztam, de már kezdem feladni🙁 Pedig azt hallottam, nem túl kényesek. Hát, az enyemeknek mindnek volt valami gondja.A legváltozatosabb módokon pusztultak el. Erre nincs véletlenül valami jó ötleted? Vagy ha jó a lakás a kaktusznak, akkor tuti, nem jó a korallnak, és engedjem el?

2019. dec. 21. 18:34
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A meleg lakás nem jó se a karácsonyi kaktusznak, se a korallvirágnak. Most még szerencséd van, ha nem hullottak le a virágok, de ez a szerencse nem tart ki örökre.

Én amúgy két (bőséges) öntözés közt mindig hagyom kiszáradni, mert hűvösben a folyamatos nedvesség okozhat gyökérrothadást, ennek az ellenszere a száraz föld. Így tartva virágzik.

Világos, hűvös helyen, 15 fokon (10-20 között) a korall is szépen tartható és virágoztatható, ha két öntözés közt mindig engeded kiszáradni a földjét. Akár hosszabb időre is kiszáradhat, nem fog megártani neki. De olyan kompakt soha nem lesz, mint mikor megveszed, mert a hollandusok törpésítő hormonnal kezelik, amitől a levelek közti ízek rövidek lesznek. Elvirágzás után persze érdemes metszeni. Ha nagyon csúnyán megnyúlt, akkor akár 5 cm-es csonk is elég a föld felett, nyáron majd szépen bebokrosodik.

2019. dec. 22. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
A tőzeg nyírja ki őket. Az üvegházban csepegtető pipákkal adják nekik a vizet, ezért ott mindig tökéletes a közeg. Te ezt nem tudod megvalósítani otthon, ha egyszer kiszárad az a sz*R, annyira összesül, hogy nem engedi magába a vizet, hanem szépen kicsorog a csereped belső falán, és hiába locsolod, azt fogod látni, hogy kiszárad a növényed. A karácsonyi kaktuszt inkább tedd kókuszrostba, én azt tapasztaltam, hogy azt jobban szereti, a korallvirágot pedig sóderrel kevert virágföldbe. A többit már fentebb leírták, egyetértek velük.
2019. dec. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugtatlak kedves Kérdező, hogy nálam is a korallvirág a fekete bárány, még soha nem sikerült életben tartanom.

Pedig a lakásom-teraszom olyan mint egy dzsungel, csupa egészséges burjánzó növénnyel. A karácsonyi kaktuszomnak a törzse már szinte fás és a "bokor" átmérője 70-80 cm-es, tele virággal.

Valamiért nem szeretjük egymást a korallvirággal, de ez az ő baja!:)

2019. dec. 23. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is, ment a zöld 😀 Én a "bolti" földből általában át szoktam ulteti a novenyeimet, bármi is legyen az, jobb ötlet híján általános viragfoldbe. Tudom, hogy nem mindegyiknek az valo, de sajnos nem vagyok talajszakerto, ezért ezeket az ötleteket külön köszönöm. Na, de honnan veszek sódert?🤔

9-es! Nálam sajnos ez egy egyoldalú kapcsolat, mert én imádom a korallt, csak ő nem szeret engem😟 Nálatok legalább kölcsönös az unszimpatia😀

2019. dec. 23. 13:59
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!