Kezdőoldal » Otthon » Kert » Vettem egy kávécserjét, mikor...

Vettem egy kávécserjét, mikor érdemes átültetnem?

Figyelt kérdés

22 centi magas, kb. 12 db különböző hosszú szálból áll, és a cserépátmérő 13 cm.


A legtöbb bolti növényt egyből érdemes átültetni, de nem tudom, hogy ugyanez igaz-e a kávécserjére is. Nem tudom, hogy a föld mennyire rossz minőségű az eladáskor, valamint hogy mennyi helyigénye is van egy ilyen növénynek.


Előre is köszi a tanácsokat :)


2019. dec. 23. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:
2019. dec. 23. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, ezt olvastam, de itt csak annyit ír, hogy kétévente.

Nekem pedig van egy tippem, hogy a boltból vett növények túlzsúfoltak már alapból, és amint lehetséges, át kéne ültetni. Elég sok növényem pusztult már el azért, mert nem ültettem át időben a vásárlás után.

Ezért nem tudom, hogy most ezt mikor kéne. Várjak vele, vagy ennek is amint lehet, szóval tavasszal, átültetés kell.

2019. dec. 24. 07:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod leszedni a földet a gyökerekről, csak így egyben átültetni, akkor teljesen mindegy az évszak.

Ha helyesen, azaz hűvös helyen tartod télen, és szét akarod őket ültetni egyesével, akkor várd meg a tavaszt, a melegebb időt.

Ha meleg szobában tartod, és szét akarod ültetni, akkor most is lehet, mert nem lassultak le a növény életfolyamatai. De a meleg szobában valószínűleg meg fognak nyúlni a téli fényhiánytól.

2019. dec. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Furcsa ez az azonnali átültetés kényszere. A növény eleve megváltozott környezetbe kerül, erre még a gyökérzetet is megbolygatni szakmailag teljes balfogás. Télen semmit nem ültetünk át, mert nem az a növények fő vegetációs évszaka. Előbb a vásárolt növénynek lassan alkalmazkodnia kell az új körülményekhez (levegő páratartalma, megváltozott fény- és hőmérsékletviszonyok) és majd tavasszal, amikor megindul az új hajtásképződés (ami egyben jelzi a gyökérzet állapotát is), akkor szabad bolygatni a gyökérzetet.
2019. dec. 24. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A szobanövények túlnyomó része trópusi eredetű, vagy esetleg szubtrópusi, ezért élik túl a meleg szobát télen.

És ez az oka, hogy nem állnak le télre, ha meleg szobában vannak, hanem folyamatosan fejlődnek.

Déli fekvésű szobában télen több fényt kapnak, mint nyáron, mert rövidebbek ugyan a nappalok, meg vannak borús időszakok, de amikor süt a nap, akkor az besüt a szobába. Nyáron meg a függőlegesen sütő nap miatt a szobanövények folyamatos félhomályban élnek, az ablak közvetlen közelében lévőkön kívül soha nem éri őket a napsütés. Ilyenkorra, karácsony tájára nálam mindig nagyon szépek lesznek azok is, amik a nyáron nem voltak olyan szépek.

Éppenséggel, ez a kávé nem igazán szobanövény, mert valamivel hűvösebb (hegyvidéki) környezetből érkezett, de ilyen kicsi korban valószínűleg túléli a benti tartást, és folyamatosan fejlődik télen is.

2019. dec. 24. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!