Kezdőoldal » Otthon » Kert » Gyomnövény kendert lehet...

Gyomnövény kendert lehet legálisan szobanövényként tartani?

Figyelt kérdés

Bringázás közben a susnyásban találtam kendert, és poénból hazavittem egyet szobanövénynek.

Ezt így legális itthon tartani?

Neten azt olvastam, hogy a gyomnövény kender teljesen más fajta, mint a kábszi kender, és nincs is benne az a cucc, amitől be lehet tépni, de a nővérem azt mondja dobjam ki a kukába, mert tilos ilyen növényt tartani és meg fognak büntetni.


Mi az igazság?

kidobjam, vagy maradhat dísznövénynek?


Még egyszer kihangsúlyozom, hogy 1 szál növényről van szó, és kizárólag dísznek tartom.



2020. jan. 14. 20:56
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem ha a rendőrség kopoktat ott magyarázkodhatsz, hogy csak dísznövény, meg hogy úgy tudtad legális, mert nem tartalmazza azt az anyagot.


Itt jegyezném meg, hogy a törvény ismeretének hiánya nem mentesít a büntetés alól. Inkább kilökném biztos ami biztos alapon, amúgy se egy látványos növény. De legalább nyugodtan aludnék.

2020. jan. 14. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nő a kertbeb, jókat szoktam rajta röhögni, hogy megkapálom.

Mivel nem thc tartalmú nyugodtan tarthatod, de ha valaki poénból felnyom...

A TEKes fiúk nem botanikusok, simán rádrombolnak. Persze majd megmagyarázod, meg kiderül, hogy ez nem az. De kell ez?

2020. jan. 14. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A kábszi kendert is nyugodtan tarthatod, amíg nincs oka rendőrségnek bemenni hozzád...
2020. jan. 14. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bármit lehet. A parlagfű néven is ismert vadkendert (Ambrosia) éppen szobanövényként tartották a 19. században szép szeldelt levelei miatt, viszont a virágpora allergén. Az igazi vadkender (Cannabis sativa) levélzete nem különösebben szép, de dísznövényként tarthatod. Ezeknél sokkal szebb levél dísznövények is vannak. Szobai körülmények között a kevés fény miatt megnyúlnak és "kimennek a formájukból".
2020. jan. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jól írja a 2-es válaszoló, a rendőrök nem botanikusok.

Tizenvalahány éve egy egész kenderültetvényt fedeztek fel a határban, gyorsan kiszaggatták az összeset, megöntözték gázolajjal, elégették. Mire kialudt a tűz, kiderült, hogy a kompolti kutatóintézet kísérleti rostkenderültetvénye volt.

Már nem most találhattad, érdekes, hogy még azóta is bírja a lakásban, ennyi idő alatt ki kellett volna nyiffannia.

2020. jan. 15. 05:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
#4 a parlagfű és a kender 2 külön dolog.
2020. jan. 15. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4-es: "a parlagfű néven is ismert vadkender..."


Ez nagy butaság.

Nem ugyanaz a kettő.


"Vadkender

(Cannabis sativa ssp. spontanea)

Gyakran előfordul, hogy sokan - helytelenül- a parlagfüvet nevezik vadkendernek. A vadkender gyengén allergén gyom, de alig hasonlít a parlagfűre. A vadkender, ami a termesztett rostkender elvadult változata, a kenderfélék családjába tartozó kétlaki növény, a parlagfű pedig a fészkes virágzatúak családjába tartozik."


Ezt a házipatikáról másoltam ide.

2020. jan. 16. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!