Kezdőoldal » Otthon » Kert » Úgy tudom nagy kerti tó...

Úgy tudom nagy kerti tó létesítéséhez sajnos engedély szükséges. Mivel lehet felfogni a lehető legtöbb (! ) esővizet, hogy mindig legyen a tóban anélkül, hogy "után kellene tölteni" kútból? (Minél kisebb legyen a környezeti lábnyom)

Figyelt kérdés

Vagyis mivel lehet elérni a lehető legkevesebb környezeti károsítást?


Így a létező legnagyobb mennyiségű felfogott esővizet tároló tartályból csak néha-néha kelljen utántölteni az óriási kerti tavat.



2020. jan. 23. 20:40
1 2 3
 1/23 A kérdező kommentje:

Nem kell standard medencére, vagy hagyományosan mély(ebb) tóra gondolni, ötven cm csupán a mélység.

Az óriási méret csak a szélességére és hosszúságára értendő.

2020. jan. 23. 20:47
 2/23 A kérdező kommentje:

Tudom, arról az alacsony mélység miatt ez könnyen elpárolog.


Ehhez kellene a létező legnagyobb mennyiségű felfogott esővíz.

2020. jan. 23. 20:50
 3/23 A kérdező kommentje:

Arról = nyáron.


Nem szeretem, mikor felülbírálja azt, amit írni akarok.

2020. jan. 23. 20:51
 4/23 anonim ***** válasza:
A lehető legtőbb vizet a lehető legnagyobb esővízgyűjtő felülettel lehet begyűjteni. Értsd tető. A tartály szerintem földalatti kell, hogy legyen. Azt nem tudom, elég lenne-e magában a tó párolgásának a pótlására.
2020. jan. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Csak-csak elég...


Különben ekkora méretet feltölteni nem csak sokba kerülne, de lehet, hogy nem is engednék! :(


Csak nem párolog nyáron annyira. Vagy! Csak esik annyi víz, hogy fel lehessen tölteni vele (ha tételezzük fel sok párologna).

2020. jan. 23. 20:55
 6/23 anonim ***** válasza:
88%

Nyáron, amikor párolog, akkor nem esik.

Egy algás, moszatos szúnyog és béka teleped lesz.

Guszta...

2020. jan. 23. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
51%
#6: Ugyanúgy vannak hozzá szűrő, keringető, levegőztető stb. berendezések mint egy medencéhez.
2020. jan. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen egy ilyen típusú kertitóhoz is ahogy az előttem író mondja lehet szűrő levegőztető keringető és ilyen mélységhez természetesen télen befagyásgátló de azoknak az üzemeltetése jelen feltételekkel drágább lesz mint a lakás éves rezsiköltsége!
2020. jan. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

Hatoska csupán trollkodni próbált volna, csak nem pörgött rá senki, mert mindenki átátja. :)


Vagy csak nem látott még soha tartályt, még akkor sem, ha ezt többször én magam írtam le. :D

2020. jan. 23. 21:57
 10/23 A kérdező kommentje:
Átlátja... Na! :D
2020. jan. 23. 21:58
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!