Kezdőoldal » Otthon » Kert » Miért nem nőnek tovább a...

Miért nem nőnek tovább a klívia magoncok?

Figyelt kérdés
2018 márciusában beporoztam a virágzó klíviámat egy idegen tő virágporával, és a magok érése több, mint egy éven át tartott. Végül 2019 március vége és május vége között elültettem a magoncokat az előírás szerinti tőzeg:perlit 3:1 arányú keverékébe jó nagy méretű (13-15 cm-es) műanyag cserepekbe, és nem feledkeztem meg a tápoldatozásukról sem. Hetente egyszer öntözöm őket, vigyázok, hogy víz ne álljon az alátétekben, a hőmérséklet 24-26 °C közötti, a levegő száraz, és szórt fényt bőven kapnak a magoncok. Ennek ellenére mégsem akarnak növekedni: továbbra is csak 1-2 levelük van, és semmit nem változtak már hónapok óta, sőt van amelyiknek az egyik levélcsúcsa kicsit megbarnult. Mi lehet a baj? Lehet nem kapnak elég tápot? Néha a földjükön észreveszek gyanús foltokat, mintha penész lenne, de aztán eltűnnek. Ötlet?

2020. jan. 30. 00:29
 1/6 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy tél van. Ilyenkor nem nőnek. Majd jön a tavasz, és akkortól.

Egyébként hűvösebb helyen kellene teleltetni őket. Nem annyira esetleg, mint a felnőtt növényeket, de 20 fok alatt jó lenne.

2020. jan. 30. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Az OK, hogy most tél van, de tavasztól ősz végéig nem volt tél, és addigra már 2-3 levélpárral, vagyis 4-6 levéllel kellene rendelkezniük a könyvem szerint. Ehhez képest csak 1-2 levelük van összesen. Mindenesetre most meglocsoltam az egyiket kertészetben kapható penész elleni szerrel, remélem attól jobban lesz.
2020. jan. 31. 14:32
 3/6 anonim ***** válasza:

Oké, de te a kiírt kérdésed szerint jelenleg is várnád a növekedést. Én erre írtam, hogy tél van, a klívia pedig erősen évszakfüggő.

Télen nem lenne szabad melegen tartani, se így öntözni.

Régebben én is ültettem klíviát, és az első évben szerintem egyik se fejlesztett 2 levélnél többet.

2020. jan. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ja, és ha egy könyvben azt írják, hogy a klíviának akárhány levélpárral kell rendelkezni, akkor az a könyv legfeljebb gyújtósnak jó, ha nem fényesek a lapjai. A klívia egyenként hozza a leveleit, nem párban.
2020. jan. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Jajj Istenem, nem kellett volna így felkapni a vizet. Írtam, hogy "2019 március vége és május vége között elültettem a magoncokat" tehát bőven lett volna idejük a tél előtt növekedni. Hűvösebb helyre meg nem tudom tenni, mert a lépcsőházból ellopják, úgyhogy maximum, ha ilyen marad az idő, akkor kirakom őket az erkélyre. Amúgy is ott szoktak lenni az év többi részében. És a heti 1 öntözés az szerinted sok? Csak a virágzóképes klíviákat kell pihentetni, de én azt sem télen szoktam, hanem ősszel az erkélyen, és mikor behozom, akkor kezd el bimbót hozni, így nálam kb. minden évben januárban virágzik, most is így volt, pár napja virágzott el. Mindenesetre megnyugtató, hogy a tieid is csak lassan indultak növekedésnek, kezdhetted volna ezzel is, de mindegy, köszönöm a válaszod.
2020. jan. 31. 17:36
 6/6 A kérdező kommentje:
Na, azóta szerencsére tovább növekedtek, és van egy, amely tavaly már kétszer is virágzott, míg másik két testvére most hozza az első virágait. :)
2023. jan. 5. 04:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!