Kezdőoldal » Otthon » Kert » Melyik gyümölcsfát nem muszáj...

Melyik gyümölcsfát nem muszáj metszeni?

Figyelt kérdés
2020. febr. 11. 07:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Cseresznye, meggy, szilva pl.
2020. febr. 11. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem meggy fáim vannak és bizony nagyon megkell metszeni, gallyazni mert nagyon elburjánzana.
2020. febr. 11. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Semmit sem "kell". Opcionális.
2020. febr. 11. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 mindentudó99 ***** válasza:
Cseresznyét meggyet nem szoktam. Egyes szilvafajtákat e kell. Nemtudom szilvaról írják hogy abszolút nem kell.
2020. febr. 11. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Semmit se muszáj, nem visznek el a TEK-esek, ha nem metszed. És teremni is fog mindenféle fa metszetlenül.

De minden, szó szerint minden gyümölcsre igaz, hogy szép termésed akkor lesz, ha metszed. Ha nem metszed, akkor általában túl sok kötődik, amit nem tud kinevelni a fa olyan minőségben, és aprók, netán egészen ízetlenek lesznek. Nem mindegy a szilvánál se, hogy az adott fán 200 db 5 dkg-os, zamatos termés lesz, vagy 500 db 3 dkg-os (ebből 1 dkg a mag), ízetlen vacak, ami még pálinkának se túl jó. A túl sok termés miatt egyes fajták alternanciára hajlamosak lesznek, azaz, a túltermést egy olyan év követi, amikor alig lesz termés, mert ebben az évben kipiheni magát a fa. A túlkötődés csak akkor nem lép fel, ha mondjuk nem önporzós a fajta, és a porzópartner messze van. De ennek meg az a veszélye, hogy egyes években alig lesz termésed, pl. ha hideg, szeles idő lesz a virágzás alatt, és nem járnak a méhek.

Na és még ott van az ágtörés veszélye, ha nem metszel egy fát. A vihar bele tud kapaszkodni a terméssel berakódott ágakba, a gyümölcsöt belengeti, és törnek a nagy ágak is. Vagy egyben a komplett fa kiborul, láttam már több ilyet.

2020. febr. 11. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a meggyfát is megmetszettem hogy kicsi maradjon, 2 méteres, ne kelljen létráról eszetlenkednem.
2020. febr. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Ahogy én laikusként látom azért vannak bőven különbségek a fák között... A szomszédomban pl. van egy 10 méteres körtefa, ezt soha nem metszik, azért is nőtt ekkorára és semmi baja, gyümölcsök is szép nagyok rajta, más kérdés hogy így nehéz leszedni. Az én szilvafáimnak amik nem lettek metszve többször is volt hogy letörtek az ágai a termés súlya alatt , tehát ezt tuti kéne.. Cseresznyefák is vannak sok helyen hatalmasra nőve mindenféle gondozás nélkül nagyszemű, makk egészséges terméssel.
2020. febr. 11. 16:09
 8/15 anonim ***** válasza:
56%

"ezt soha nem metszik, azért is nőtt ekkorára és semmi baja"


Ha ennyire metszésellenes vagy akkor minek tetted fel a kérdést?

2020. febr. 11. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
36%
Nemrég olvastam egy cikkben, valami kertészzsenivel volt riport, valamibolyasmit mondott, hogy az a különbség nagyapáink matuzsálemi kort megélő óriás cseresznye és körtefái, és a ma kereskedésben kapható facsemeték közt, hogy a matuzsálemek nagyrészt vadon, ott keltek ki a megból ahol vannak, míg a kereskedésekben óhatatlanul is megsérül ha ne egyenesen átvágják a főgyökerét a facsemetéknek, ezzel borítékolva nekik a rövid, max 15-25éves élettartamot.
2020. febr. 11. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
5-ösnek abszolút igaza van, de a pálinkára utaló rész... hátazé... :D Még annak se? Hát annak még a leginkább se!!! Esetleg még lekvárnak se, azzal még úgy egyetértenék... :D
2020. febr. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!