Kezdőoldal » Otthon » Kert » Tippeket szeretnék kérni...

Tippeket szeretnék kérni kaktusz gondozással kapcsolatban, tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Milyen földbe kell lerakni, milyen gyakran kell öntözni ? Kell- e valamiféle extra, pl. tápoldatot használni ?

Van többféle kaktuszom, ma észrevettem hogy az egyik félig elszürkült. Mi lehet ennek az oka?

Köszi a válaszokat!



2020. febr. 13. 15:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Olyan nagy tippelgetés nem kell, beírod a keresőbe, hogy kaktusz nevelése, meg ilyenek.

Kaktuszföldet kell használni. Venni is lehet ilyen néven. Vagy jó minőségű (nem olcsó) B föld, folyami sóderrel keverve.

Az esőerdei fajok kivételével az a menetrend, hogy nyáron szabadban vagy erkélyen tartani, 2-4 hetente bőségesen öntözve, amennyit felvesz a cserép, minden második-harmadik esetben kaktuszoknak való tápoldattal dúsítva. Télen meg csontszárazon, 0-15 fok közt, fény nem szükséges. Ennyi.

Persze, ez csak a kaktuszokra vonatkozik, ha egyéb pozsgásaid vannak, azoknak télen is kell fény, némelyiknek egy kis víz is. Mutass fotót róluk.

Az elszürkülőről is tegyél fel fotót. Lehet, hogy elrothadt, ha szobában tartottad.

2020. febr. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Először is tudni kellene a növényeid pontos nevét, mert valamelyiknek elég télen az 5C, mások meg fáznak ilyen hidegben, sőt, vannak olyanok is, akik igénylik a 20C-t is. A bolti kaktuszföld kaka, ahhoz még nyugodtan keverhetsz 50% arányban rostált sódert. Én November óta még nem locsoltam a legtöbbet, csontszáraz a talaj alattuk. Tápoldatra nincs szükségük, ha nagyon akarsz 1-2 havonta adhatsz nekik valami nagyon minimálisan majd tavasztól. Fényszükséglet szintén fajtától függ, az enyémek majdnem mind sötétben vannak.

A szürkülést szerintem, az okozta, hogy itattad őket, és elrohadtak vagy melegen tartod őket, és emiatt fényhiányosak lettek.

2020. febr. 13. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem 200 db kaktuszom van 25 éve és leegyszerűsítve a kaktuszt szinte csak túlöntözéssel tudod megölni. Rendkívül igénytelen növény. Legjobb az évi 5 db bő öntözés, télen egyáltalán nem szabad öntözni. Persze attól függ milyen fajta, Kanadában is vannak kaktuszok...

Talaj legjobb a kavicsos, homokos talaj, de sok kaktuszom agyagföldben van mégis él és virul. Tápoldat nem kell. Szellős, levegős helyeket szeretik. -5 fok alatt ne legyene

k

2020. febr. 14. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a vàlaszokat!

Akkor eddig rosszul csináltam, télen is öntöztem őket 2 havonta, akkor ezek szerint arra nincs szükség .

2020. febr. 14. 19:31
 5/6 anonim ***** válasza:

Tápoldat akkor nem kell, ha rendszeresen átültetgeti az ember, vagy eleve túl nagy cserépbe teszi. De ha apró cserépben van, nagyon kevés földben, abban nincs tápanyag a kaktusznak. A semmiből pedig nem lesz semmi. Ezért évente olyan 2 alkalommal szoktam tápoldatozni. Öntözni talán 7 alkalommal.

Ilyenre gondolok, amikor a talaj térfogata csak töredéke a kaktusztest térfogatának:

[link]

2020. febr. 15. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy pár héttel a teleltetőbe hurcolás előtt már ne adj nekik vizet, teljesen szárazon kerüljenek be a helyükre.
2020. febr. 15. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!