Kezdőoldal » Otthon » Kert » Segítség! Pálinkával locsoltam...

Segítség! Pálinkával locsoltam meg a virágot, meg fog halni?

Figyelt kérdés

Bizonyára mindenkinek ismerős helyzet, hogy a házipálinkát petpalackban tartja. Na, én a virágaimat is bolti vízzel locsolom, mert nagyon klóros a csapvizem és ma véletlenül összekevertem a kettőt!

Mire feltűnt, hogy rossz folyadékot locsolok el, már vagy 1-2 korty a virágon volt. Rögtön letusoltam a virágot, szaladtam boltba, és utána átültettem minél hamarabb, a lehető legtöbb tiszta földdel. Kérdés: túléli szerencsétlen növényem? :(

Szobába való, kb közepes méret.



2020. febr. 13. 15:35
 1/6 anonim ***** válasza:
Simán, én sört szoktam ha már nem tudom meginni, de azt szeretni, az ivólevet viszont nem, ill a földje nem mert 1 hét és belebüdösödik.
2020. febr. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
100%
Nyugi nem lesz baja.
2020. febr. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Kicsit dülöngélni fognak.
2020. febr. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Túl, bolygatni sem kellett volna, max. adni neki vizet, hogy híguljon a szesz, de mindegy... Soha, semmit nem tettem még tönkre vele. A hordóimat előpárlattal szoktam fertőtleníteni, ami a pálinkánál lényegesen erősebb alkohol (80% feletti), ezt rendszerint kiöntöm a kertben, az udvaron. Minek után nem vagyok botanikus, így nekem is valahogy az volt az evidens, hogy ezt a növények biztos nem élik túl (azt a mennyiséget én sem élném túl). Így próbáltam vele kiirtani akác hajtást. Állítom, hogy a növekedése is megserkent tőle (jó, ez bizonyára nem igaz, de baja nem lett tőle).

Amúgy soha ne tarts pálinkát PET palackban. Nem szabad! Bár a finomszeszt is forgalmazzák PET palackban, de annak van szav.ideje, szóval az, hogy a pálinka a PET palackból rövid időn belül kiold káros anyagokat továbbá azonnali hatállyal az élvezeti értékén is csökkent, ez véleményem szerint nem igaz, ugyanakkor idővel igen, de maga a folyadék is, nem kell alkohol legyen, egy ásványvíznek is ezért van szav.ideje! A csapvizet töltsd ki és hagyd állni pár napig, az úgy elégséges. A pálinkát pedig üvegben tartsd és napfénytől védett helyen, pince vagy szoba hőmérsékleten.

2020. febr. 13. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Legalább piaszaguak lesznek
2020. febr. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Jól írja a 4-es, sokkal nagyobb kárt okoztál az átültetéssel, mint a pálinkával.

Ilyenkor csak vizet kell azonnal átfolyatni a földön, a csap alá tartva, és ennyi. Plusz egy kis tápoldatot adni, mert a víz kimosott mindent.

2020. febr. 13. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!