Kezdőoldal » Otthon » Kert » A szupermarketekben kapható...

A szupermarketekben kapható vetőmagok minősége alulmúlja a gazdaboltban vásárolhatóakat?

Figyelt kérdés

2020. febr. 16. 17:43
 1/5 anonim ***** válasza:
Már jobbakat is vettem ott,mint a gazda boltokban ,és olcsóbban .A szép nagy csomagolásnak meg nem kell bedőlni .
2020. febr. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A gyártmányt nézd, és persze a gyártási, lejárati időket, semmi egyéb nem számít.

Ha pl. Rédei Kertimag a gyártója, akkor tökmindegy hol árulják, ugyanaz van benne.

2020. febr. 16. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
37%
általában rosszabb minőségűek azok a magok, kevesebb grammosak is és persze olcsóbbak.
2020. febr. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

Ebben igaza van az előzőnek, hogy kevesebb gramm (darab mag) kiszerelésben, és olcsóbban adják a szupermarketekben, de a minőség nem függ az eladás helyétől.

Azt mondjuk tudni kell, hogy pl. a Tescoban mindig először a tavalyi-tavalyelőtti maradékot árulják, ami a hivatalos lejáraton belül van ugyan, de vagy kikel, vagy nem. (Mivel nem termelési időt írnak már, hanem a próbacsíráztatás idejét, és erre számolnak rá 3 évet a 10 éves mag esetén is.) Aztán majd mikor akcióznak, akkor tájt hoznak frisset. (Ebből csak a tavalyelőtti év volt kivétel, amikor egyáltalán nem hoztak frisset, biztos túl sok volt a maradék, és a fullamatőrök azokat is megvették.)

2020. febr. 17. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én még nem jártam pórul velük.
2020. febr. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!